- Reklama -
Banner

Izrael dekryminalizuje posiadanie marihuany do celów osobistych

Kluczowy komitet izraelski zatwierdził przepisy mające na celu dekryminalizację posiadania marihuany do celów osobistych, informuje Israel National News.

Komitet Pracy, Opieki Społecznej i Zdrowia jednogłośnie przegłosował zatwierdzenie ustawy poprzez drugie i trzecie głosowanie. Ustawa sprawia, że posiadanie marihuany i używanie jej do celów osobistych nie stanowi już przestępstwa za pierwsze trzy wykroczenia w ciągu pięciu lat (po pięciu latach następuje reset).

Ustawa nie będzie miała zastosowania dla  nieletnich, żołnierzy i więźniów, a także do tych, którzy zostali zatrzymani na posiadaniu marihuany powyżej trzech razy.

Za posiadanie marihuany mandat

Zgodnie z projektem ustawy, która teraz przenosi się do Knesetu (Parlament Izraela), osoba złapana na posiadaniu marihuany po raz pierwszy od pięciu lat otrzyma maksymalny mandat w wysokości 1000 szekli, czyli około 1000zł. Drugie wykroczenie będzie karane mandatem w wysokości 2000 szekli, a trzecie wykroczenie będzie albo wyższą grzywną albo pracami społecznymi.

“Zdecydowanie mam nadzieję, że pieniądze [zebrane] z grzywien zostaną przeznaczone na ustanowienie funduszu edukacji, informacji, leczenia i rehabilitacji osób uzależnionych od narkotyków, zamiast przyjmowania pieniędzy do funduszy państwowych” – powiedziała Tamar Zandberg z Parti Meretz. Tamar Zandberg popiera całkowitą legalizację marihuany w Izraelu i powiedziała, że nowa ustawa zbliża kraj do tego celu.

Ustawa o dekryminalizacji marihuany w Izraelu traktowana jest jako tymczasowy nakaz, trwający trzy lata. W tym czasie prawodawcy będą musieli podjąć decyzję, czy dekryminalizacja ma się na stałe wpisać do izraelskiego prawa czy też ma wygasnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 

Mogą Cię zainteresować