Irlandia planuje dekryminalizację posiadania i używania marihuany

Irlandia dołącza do grona europejskich państw, które zmierzają do liberalizacji prawa związanego z używaniem i posiadaniem marihuany do celów osobistych.

Irlandzki parlament omówi projekt ustawy przedstawiony przez posła partii People Before Profit Gino Kenny’ego, mający na celu zalegalizowanie marihuany przeznaczonej dla dorosłych do użytku osobistego.

Ustawa ma na celu modyfikację ustawy o nadużywaniu narkotyków, która weszła w życie w 1977 r., aby zezwolić osobom dorosłym w wieku co najmniej 18 lat na posiadanie do 7 gramów marihuany lub 2,5 grama żywicy konopnej (haszyszu).

Ustawa nie obejmuje sprzedaży produktów z konopi indyjskich ani uprawy roślin konopi indyjskich na własny użytek. Dlatego jeśli ustawa wejdzie w życie, to użytkownicy konopi prawdopodobnie będą nadal musieli kupować marihuanę na nielegalnym rynku.

„Ustawa jest dość umiarkowana. Zmienia istniejące przepisy, które sięgają 42 lat wstecz. Czterdzieści dwa lata to bardzo długi okres. Uważam, że istniejące przepisy są przestarzałe i nieaktualne. Potrzebujemy innej narracji wokół reformy narkotykowej” – powiedział Gino Kenny podczas debaty w niższej izbie irlandzkiego parlamentu.

Ustawa musi zostać przegłosowana przez parlament, aby została zatwierdzona i zmieniła dotychczasową ustawę o nadużywaniu narkotyków. Debata nad ustawą ma się odbyć na początku przyszłego roku.

„Mam nadzieję, że rząd poprze tę ustawę. Jest ona na czasie. Różne części świata wdrażają w życie różne modele, które nie kryminalizują ludzi i które przyjmują podejście polegające na redukcji szkód. Nie mogę się doczekać debaty” – kontynuował Gino Kenny.

Wydaje się, że ustawa ma na celu dekryminalizację marihuany, aby zaprzestać ścigania użytkowników konopi indyjskich, a nie zalegalizowania marihuany i stworzenia legalnego przemysłu.

Sposób, w jaki Irlandia zmierza do zmiany swojej polityki dotyczącej konopi indyjskich, różni się od prób innych krajów europejskich.

Na przykład Malta, pierwszy członek UE, który zalegalizował konopie indyjskie do użytku osobistego w grudniu 2021 r., uregulował również uprawę roślin konopi indyjskich oraz działalność klubów konopnych, co jest niezbędnym elementem mającym na celu ograniczenie dochodów z nielegalnego rynku i zagwarantowania bezpieczniejszych produktów.

Ale jeśli w Irlandii poprawka do ustawy zostanie zatwierdzona, może poprowadzić rozmowy o konopiach indyjskich do następnego kroku i debaty na temat uprawy konopi na własny użytek oraz dalszych reform.

Chociaż marihuana do celów rekreacyjnych jest nadal nielegalna, to Irlandia niedawno uregulowała dostęp do niektórych medycznych produktów z konopi indyjskich w przypadku określonych schorzeń.

Jednak program medycznej marihuany nadal napotyka pewne problemy, a pacjenci muszą uzyskać zgodę Ministerstwa Zdrowia, aby móc rozpocząć leczenie marihuaną medyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79  Od: KombinatKonopny
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79  Od: VaporShop
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699  Od: VapeFully

Mogą Cię zainteresować