Dołącz do nas

Legalizacja

Illinois może stać się jedenastym stanem, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych

Legalizacja marihuany w stanie Illinois

Demokrata J.B. Pritzker i kilku stanowych prawodawców zaproponowało długo oczekiwaną ustawę, która zalegalizowałaby i uregulowała wykorzystanie i sprzedaż rekreacyjnej marihuany w stanie Illinois.

W ramach tej ustawy, zaproponowanej przez J.B. Pritzkera, dorośli w wieku 21 i więcej lat mogliby legalnie kupować marihuanę do użytku rekreacyjnego od licencjonowanych sprzedawców detalicznych. Dorośli mogliby również uprawiać do pięciu roślin konopi indyjskich w domu.

Projekt przewiduje również, że osoby skazane za posiadanie niewielkich ilości marihuany zostałyby wymazane z rejestru karnego.

Po zatwierdzeniu ustawy, Illinois stanie się jedenastym stanem w USA, który zalegalizował konopie do użytku rekreacyjnego. Ustawa prawdopodobnie wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r.

Pomimo szerokiej gamy poglądów, większość z nas chce tych samych podstawowych rzeczy – sprawiedliwości społecznej, bezpieczeństwa naszych dzieci i dochodów dla naszego stanu. Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę, równoważąc te trzy cele”.

Marihuana byłaby opodatkowana według różnych stawek w zależności od poziomu THC, związku psychoaktywnego znajdującego się w konopiach: konopie indyjskie o poziomach THC równych lub niższych niż 35% byłyby opodatkowane na poziomie 10%, podczas gdy konopie indyjskie z poziomem THC powyżej 35%, byłyby opodatkowane na poziomie 25%.

Pritzker, demokrata, który prowadził kampanię na rzecz legalizacji, liczy na zatwierdzenie ustawy, która mogłaby generować 170 milionów dolarów przychodu rocznie.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne