Dołącz do nas

Przemysł

Holandia będzie uprawiać marihuanę do celów rekreacyjnych i dostarczać ją do coffee shopów

Holandia może zalegalizować uprawę marihuany do celów rekreacyjnych

Holandia przygotowuje grunt, aby stać się pierwszym krajem w Europie, który umożliwi komercyjną produkcję marihuany przeznaczonej dla dorosłych – chociaż początkowo program ten będzie uważany za eksperyment.

Zgodnie z planem ograniczona liczba firm mogłaby legalnie uprawiać marihuanę, aby zaopatrywać coffee shopy w kraju, które z kolei sprzedawałyby produkty konsumentom.

Podczas gdy holenderskie władze tolerują sprzedaż konopi indyjskich w słynnych coffee shopach, to uprawa i sprzedaż hurtowa pozostaje całkowicie nielegalna.

Susz CBD Sklep

Rząd szuka rozwiązania obecnego problemu, który polega na tym, że do coffee shopów trafia marihuana z czarnego rynku. Rząd mógłby zezwolić na prowadzenie legalnych upraw, dzięki czemu sklepy mogłyby zaopatrywać się u legalnych dostawców, zamiast korzystać z usług dilerów.

Kaj Hollemans, konsultant ds. Polityki narkotykowej z siedzibą w Holandii, powiedział, że „o ile wnioski o licencję na uprawę nie będą wydawane do początku 2020 r., to firmy zainteresowane uzyskaniem jednej z maksymalnie 10 licencji powinny zacząć przygotowywać się, ponieważ proces aplikacji nie będzie prosty. ”

Wśród wymagań, powiedział Hollemans, „firmy muszą mieć siedzibę w Holandii. Muszą mieć biznes plan, a ponadto firmy będą odpowiedzialne nie tylko za uprawę, ale także za kontrolę jakości, pakowanie, transport itp.

Inne kraje europejskie również wprowadzają regulacje, które mogłyby zalegalizować marihuanę rekreacyjną:

Władze planują, że ustawa wejdzie w życie w styczniu 2020 r. W eksperymencie mogłoby wziąć udział co najmniej 6 i nie więcej niż 10 holenderskich gmin.

Obecnie Holandia ma 573 coffee shopy rozmieszczone w 103 gminach, które na to pozwalają. Gminy zainteresowane udziałem w eksperymencie mają czas do 10 czerwca na formalne wyrażenie zainteresowania.

Po wprowadzeniu ustawy, przed rozpoczęciem uprawy i sprzedaży hodowcy nadal będą mieli przed sobą wiele wyzwań:

  • Zainteresowani hodowcy będą musieli ubiegać się o pozwolenie na uprawę, a następnie zostać wybrani.
  • Po dokonaniu selekcji odbędzie się faza przygotowawcza w celu zapewnienia wystarczających zapasów – ten okres może trwać rok lub dłużej
  • Po fazie przygotowawczej zostanie ustanowiony sześciotygodniowy okres przejściowy, aby umożliwić coffee shopom przystosowanie się do nowych form dostawy

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne