Holandia będzie uprawiać marihuanę do celów rekreacyjnych i dostarczać ją do coffee shopów

Holandia przygotowuje grunt, aby stać się pierwszym krajem w Europie, który umożliwi komercyjną produkcję marihuany przeznaczonej dla dorosłych – chociaż początkowo program ten będzie uważany za eksperyment.

Zgodnie z planem ograniczona liczba firm mogłaby legalnie uprawiać marihuanę, aby zaopatrywać coffee shopy w kraju, które z kolei sprzedawałyby produkty konsumentom.

Podczas gdy holenderskie władze tolerują sprzedaż konopi indyjskich w słynnych coffee shopach, to uprawa i sprzedaż hurtowa pozostaje całkowicie nielegalna.

Rząd szuka rozwiązania obecnego problemu, który polega na tym, że do coffee shopów trafia marihuana z czarnego rynku. Rząd mógłby zezwolić na prowadzenie legalnych upraw, dzięki czemu sklepy mogłyby zaopatrywać się u legalnych dostawców, zamiast korzystać z usług dilerów.

Kaj Hollemans, konsultant ds. Polityki narkotykowej z siedzibą w Holandii, powiedział, że „o ile wnioski o licencję na uprawę nie będą wydawane do początku 2020 r., to firmy zainteresowane uzyskaniem jednej z maksymalnie 10 licencji powinny zacząć przygotowywać się, ponieważ proces aplikacji nie będzie prosty. ”

Wśród wymagań, powiedział Hollemans, „firmy muszą mieć siedzibę w Holandii. Muszą mieć biznes plan, a ponadto firmy będą odpowiedzialne nie tylko za uprawę, ale także za kontrolę jakości, pakowanie, transport itp.

Inne kraje europejskie również wprowadzają regulacje, które mogłyby zalegalizować marihuanę rekreacyjną:

Władze planują, że ustawa wejdzie w życie w styczniu 2020 r. W eksperymencie mogłoby wziąć udział co najmniej 6 i nie więcej niż 10 holenderskich gmin.

Obecnie Holandia ma 573 coffee shopy rozmieszczone w 103 gminach, które na to pozwalają. Gminy zainteresowane udziałem w eksperymencie mają czas do 10 czerwca na formalne wyrażenie zainteresowania.

Po wprowadzeniu ustawy, przed rozpoczęciem uprawy i sprzedaży hodowcy nadal będą mieli przed sobą wiele wyzwań:

 • Zainteresowani hodowcy będą musieli ubiegać się o pozwolenie na uprawę, a następnie zostać wybrani.
 • Po dokonaniu selekcji odbędzie się faza przygotowawcza w celu zapewnienia wystarczających zapasów – ten okres może trwać rok lub dłużej
 • Po fazie przygotowawczej zostanie ustanowiony sześciotygodniowy okres przejściowy, aby umożliwić coffee shopom przystosowanie się do nowych form dostawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Od: unikatowebonga
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279  Od: DeepCBD
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Od: VaporShop
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649  Od: VapeFully
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25  Od: panpestka

Mogą Cię zainteresować