- Reklama -
Banner

Holandia będzie uprawiać marihuanę do celów rekreacyjnych i dostarczać ją do coffee shopów

Holandia przygotowuje grunt, aby stać się pierwszym krajem w Europie, który umożliwi komercyjną produkcję marihuany przeznaczonej dla dorosłych – chociaż początkowo program ten będzie uważany za eksperyment.

Zgodnie z planem ograniczona liczba firm mogłaby legalnie uprawiać marihuanę, aby zaopatrywać coffee shopy w kraju, które z kolei sprzedawałyby produkty konsumentom.

Podczas gdy holenderskie władze tolerują sprzedaż konopi indyjskich w słynnych coffee shopach, to uprawa i sprzedaż hurtowa pozostaje całkowicie nielegalna.

Rząd szuka rozwiązania obecnego problemu, który polega na tym, że do coffee shopów trafia marihuana z czarnego rynku. Rząd mógłby zezwolić na prowadzenie legalnych upraw, dzięki czemu sklepy mogłyby zaopatrywać się u legalnych dostawców, zamiast korzystać z usług dilerów.

Kaj Hollemans, konsultant ds. Polityki narkotykowej z siedzibą w Holandii, powiedział, że „o ile wnioski o licencję na uprawę nie będą wydawane do początku 2020 r., to firmy zainteresowane uzyskaniem jednej z maksymalnie 10 licencji powinny zacząć przygotowywać się, ponieważ proces aplikacji nie będzie prosty. ”

Wśród wymagań, powiedział Hollemans, „firmy muszą mieć siedzibę w Holandii. Muszą mieć biznes plan, a ponadto firmy będą odpowiedzialne nie tylko za uprawę, ale także za kontrolę jakości, pakowanie, transport itp.

Inne kraje europejskie również wprowadzają regulacje, które mogłyby zalegalizować marihuanę rekreacyjną:

Władze planują, że ustawa wejdzie w życie w styczniu 2020 r. W eksperymencie mogłoby wziąć udział co najmniej 6 i nie więcej niż 10 holenderskich gmin.

Obecnie Holandia ma 573 coffee shopy rozmieszczone w 103 gminach, które na to pozwalają. Gminy zainteresowane udziałem w eksperymencie mają czas do 10 czerwca na formalne wyrażenie zainteresowania.

Po wprowadzeniu ustawy, przed rozpoczęciem uprawy i sprzedaży hodowcy nadal będą mieli przed sobą wiele wyzwań:

 • Zainteresowani hodowcy będą musieli ubiegać się o pozwolenie na uprawę, a następnie zostać wybrani.
 • Po dokonaniu selekcji odbędzie się faza przygotowawcza w celu zapewnienia wystarczających zapasów – ten okres może trwać rok lub dłużej
 • Po fazie przygotowawczej zostanie ustanowiony sześciotygodniowy okres przejściowy, aby umożliwić coffee shopom przystosowanie się do nowych form dostawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować