- Reklama -
Banner

Hiszpania: Katalonia zalegalizowała uprawę i konsumpcję marihuany

Rząd Katalonii zalegalizował marihuanę, dzięki czemu autonomiczny region Hiszpanii został najnowszą częścią świata, który złagodził zakazy związane z marihuaną.

Uprawa, konsumpcja i dystrybucja marihuany będzie dozwolona dla członków klubów konopnych po tym, jak parlament zagłosował za ich uregulowaniem. Jest to następstwem zgromadzenia 67.500 petycji, które zmusiły rząd do debaty nad legalizacją marihuany.

Kluby konopne już wcześniej istniały w Katalonii , a powstały w odpowiedzi na protesty dotyczące surowych kar za posiadanie marihuany. Uprawa marihuany w klubach konopnych najczęściej prowadzona jest pod lampami HPS i pod lampami LED.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zgodnie z nowym prawem, osoby powyżej 21 roku życia mogą kupić do 60 gramów marihuany, a osoby w wieku od 18 do 21 lat mogą kupić jedynie 20 gramów miesięcznie. Zasady te nie obowiązują osób, które używają marihuany w celach medycznych.

Za uregulowaniem klubów konopnych głosowało 118 ze 128 ministrów w Katalonii. Kluby mają być samowystarczalnym stowarzyszeniem non-profit, które będą dystrybuować konopie indyjskie wśród pełnoletnich członków klubu. Rocznie mogą one wyprodukować do 150 kilogramów suszu.

W 2014 roku urzędnicy w Barcelonie próbowali ograniczyć wzrost konsumpcji marihuany w obawie, że miasto stanie się rywalem Amsterdamu w kwestii narko-turystyki. W ramach nowego prawa członkowie klubu będą mogli nabyć susz dopiero 15 dni po wstąpieniu do klubu.

“Prawo, które zatwierdziliśmy jest bardzo zaawansowane i daje wyraźną wiadomość. Nadszedł czas na zmianę paradygmatów w odniesieniu do ustawodawstwa dotyczącego narkotyków.” – powiedziała Alba Verges, przewodnicząca parlamentarnej komisji zdrowia.

Ministrowie głosowali po otrzymaniu raportu zebranego od ponad 30 ekspertów ds. konopi, w tym psychologów, socjologów i farmakologów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować