- Reklama -
Banner

“Gotowanie na haju” – nowy program na Netflixie

W związku z szybko rosnącą popularność konopi indyjskich, Netflix w tym miesiącu zadebiutuje z programem, w którym uczestnicy będą gotować i przyrządzać potrawy z marihuaną. Zgodnie z zasadami programu, wszystkie potrawy muszą sprawić, że po ich zjedzeniu będzie się na haju.

“Pierwszy w historii program o gotowaniu, w którym dwaj szefowie kuchni przygotowują przepyszne potrawy z marihuaną pod okiem wyluzowanego jury” – czytamy w opisie programu na platformie Netflix. Wiemy już, że program będzie dostępny w Polsce.

Netflix zaprezentuje swój najnowszy, oryginalny program kulinarny “Cooking On High“, 22 czerwca. Seria będzie prowadzona w stylu programów kulinarnych, takich jak “Master Chef”, ale ze szczególnym zwrotem akcji – wszystkie przepisy muszą być przygotowane z marihuaną i mają być na tyle psychoaktywne, by sędziowie poczuli ich moc.

Ngaio Bealum będzie rezydentem kulinarnym programu ekspertem od konopi. Na jego biograficznej stronie możemy przeczytać, że jest on “amerykańskim komikiem, muzykiem, pisarzem, aktorem, aktywistą, żonglerem i redaktorem”, więc zapowiada się ciekawie.

Po przejściu ustawy 64 z listopada 2016 r., która dotyczyła legalizacji marihuany w Kalifornii, Bealum powiedział Sacramento Bee: “Nie wiesz, jak relaksujące jest  być użytkownik konopi, a szczególnie jako osoba kolorowa. Od 1990 roku jestem komikiem. Miałem przeszukiwany samochód. Teraz gliniarze nie mogą powiedzieć: “Pachniesz trochę jak zioło” jako pretekst do przeszukiwania. To wspaniale.”

Gotowanie na haju i kontrowersje wokół Netflixa

Gotowanie na haju
fot. Netflix

Chociaż “Gotowanie na haju” będzie dostępne tylko dla osób w wieku 18 lat i starszych, to koncepcja ta jest nadal dla wielu wydaje się kontrowersyjna – nawet w czasach powszechnej legalizacji.

Ponieważ wszystkie przygotowane dania muszą zapewnić haj, to szefowie kuchni będą musieli wykazać się umiejętnościami dekarboksylacji i ekstrakcji THC, jak również zwykłych sztuk kulinarnych. Ostatnio Netflix znalazł się pod presją, by odwołać popularny program telewizyjny “13 powodów” ze względu na sceny przemocy, w tym samobójstwa i gwałt.

Międzynarodowa ekspansja Netflix wywołała pytania o to, czy treści kontrowersyjne treści będą dostępne na całym świecie, na przykład w krajach o bardziej zachowawczym podejściu. “Gotowanie na haju” na pewno będzie dostępne również w Polsce.

Zwykle nie lubię posiłków z THC, ponieważ mam tak wysoką tolerancję i jestem tak duży, że czuję jak się one marnują“, powiedział Ramon Rivas, podsumowując, co może być receptą na sukces dla konkurentów programu. Ramon będzie jednym z 10 sędziów, których do tej pory ogłoszono.

“Fajnie było zobaczyć, jak [konopie indyjskie] są podawane  w prawdziwych restauracjach przez prawdziwych szefów kuchni”.

Wzięlibyście udział w tego typu programie? Dajcie znać w komentarzu poniżej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować