- Reklama -
Banner

“Gotowanie na haju” – nowy program na Netflixie

W związku z szybko rosnącą popularność konopi indyjskich, Netflix w tym miesiącu zadebiutuje z programem, w którym uczestnicy będą gotować i przyrządzać potrawy z marihuaną. Zgodnie z zasadami programu, wszystkie potrawy muszą sprawić, że po ich zjedzeniu będzie się na haju.

“Pierwszy w historii program o gotowaniu, w którym dwaj szefowie kuchni przygotowują przepyszne potrawy z marihuaną pod okiem wyluzowanego jury” – czytamy w opisie programu na platformie Netflix. Wiemy już, że program będzie dostępny w Polsce.

Netflix zaprezentuje swój najnowszy, oryginalny program kulinarny “Cooking On High“, 22 czerwca. Seria będzie prowadzona w stylu programów kulinarnych, takich jak “Master Chef”, ale ze szczególnym zwrotem akcji – wszystkie przepisy muszą być przygotowane z marihuaną i mają być na tyle psychoaktywne, by sędziowie poczuli ich moc.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ngaio Bealum będzie rezydentem kulinarnym programu ekspertem od konopi. Na jego biograficznej stronie możemy przeczytać, że jest on “amerykańskim komikiem, muzykiem, pisarzem, aktorem, aktywistą, żonglerem i redaktorem”, więc zapowiada się ciekawie.

Po przejściu ustawy 64 z listopada 2016 r., która dotyczyła legalizacji marihuany w Kalifornii, Bealum powiedział Sacramento Bee: “Nie wiesz, jak relaksujące jest  być użytkownik konopi, a szczególnie jako osoba kolorowa. Od 1990 roku jestem komikiem. Miałem przeszukiwany samochód. Teraz gliniarze nie mogą powiedzieć: “Pachniesz trochę jak zioło” jako pretekst do przeszukiwania. To wspaniale.”

Gotowanie na haju i kontrowersje wokół Netflixa

Gotowanie na haju
fot. Netflix

Chociaż “Gotowanie na haju” będzie dostępne tylko dla osób w wieku 18 lat i starszych, to koncepcja ta jest nadal dla wielu wydaje się kontrowersyjna – nawet w czasach powszechnej legalizacji.

Ponieważ wszystkie przygotowane dania muszą zapewnić haj, to szefowie kuchni będą musieli wykazać się umiejętnościami dekarboksylacji i ekstrakcji THC, jak również zwykłych sztuk kulinarnych. Ostatnio Netflix znalazł się pod presją, by odwołać popularny program telewizyjny “13 powodów” ze względu na sceny przemocy, w tym samobójstwa i gwałt.

Międzynarodowa ekspansja Netflix wywołała pytania o to, czy treści kontrowersyjne treści będą dostępne na całym świecie, na przykład w krajach o bardziej zachowawczym podejściu. “Gotowanie na haju” na pewno będzie dostępne również w Polsce.

Zwykle nie lubię posiłków z THC, ponieważ mam tak wysoką tolerancję i jestem tak duży, że czuję jak się one marnują“, powiedział Ramon Rivas, podsumowując, co może być receptą na sukces dla konkurentów programu. Ramon będzie jednym z 10 sędziów, których do tej pory ogłoszono.

“Fajnie było zobaczyć, jak [konopie indyjskie] są podawane  w prawdziwych restauracjach przez prawdziwych szefów kuchni”.

Wzięlibyście udział w tego typu programie? Dajcie znać w komentarzu poniżej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować