Globalny rynek konopny będzie warty 75 miliardów dolarów do 2025r. – wskazuje najnowszy raport

Raport badawczy zatytułowany „Legalny rynek marihuany według rodzaju produktów (kwiaty konopi, wyciągi z konopi indyjskich), gatunków (Sativa, Indica), szczepów (THC, CBD), kanału zakupu, aplikacji (medycznej, rekreacyjnej), końcowych gałęzi przemysłu i geografii – Globalna prognoza do 2025 r.” zapewnia dogłębną analizę lokalnego rynku marihuany w pięciu głównych lokalizacjach geograficznych i podkreśla aktualne trendy rynkowe, wielkość i udział; ostatnie zmiany; i prognozowane do 2025 r.

cropped rynek legalnej marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Oczekuje się, że globalny legalny rynek marihuany osiągnie 75,6 mld USD do 2025 r., przy średnim rocznym wskaźniku wzrostu wynoszącym 28,3% w okresie prognozy od 2019 r. do 2025 r.

Wzrost na tym rynku wynika głównie z szerzącej się legalizacji marihuany, rosnącego zastosowania medyczną marihuaną oraz rosnącej liczbie osób starszych, które potrzebują konopi do leczenia chorób przewlekłych. Jednak wysokie koszty i rygorystyczne przepisy dotyczące produkcji, dystrybucji, sprzedaży i posiadania legalnej marihuany w pewnym stopniu utrudniają rozwój tego rynku.

Globalny rynek marihuany medycznej ma ogromny potencjał, a eksperci przewidują znaczny wzrost tej branży w latach 2019-2025r., a ciągłe badania medycznych zastosowań marihuany przyspieszają rozwój rynku konopnego. Przewiduje się, że wzrost liczby krajów zatwierdzających stosowanie marihuany do celów leczniczych, takich jak leczenie bólu u pacjentów z rakiem i HIV / AIDS, stymulator apetytu i zmniejszenie nudności, będzie napędzał globalny rynek marihuany medycznej.

Badanie oferuje kompleksową analizę globalnego rynku legalnej marihuany w odniesieniu do różnych rodzajów produktów, gatunków, szczepów, kanałów zakupu, aplikacji i branż użytkowników końcowych. Globalny legalny rynek marihuany jest podzielony na segmenty ze względu na rodzaj produktu (kwiaty konopi i wyciągi z konopi indyjskich), gatunki (indica, sativa, hybrydy), szczepy (dominujące w THC, dominujące w CBD i zrównoważone THC i CBD), kanał zakupu (online i offline), aplikacje (medyczne, rekreacyjne i kosmetyczne i inne), zastosowanie medyczne (przewlekły ból, zaburzenia psychiczne, rak i inne) oraz gałęzi przemysłu użytkownika końcowego oraz geografia.

Geograficznie globalny rynek konopny jest podzielony na Amerykę Północną, Europę, Azję i Pacyfik, Amerykę Łacińską oraz Bliski Wschód i Afrykę. Szacuje się, że region Ameryki Północnej zdominuje globalny legalny rynek marihuany w 2019 r. Duży udział tego regionu wynika głównie z legalizacji marihuany w kilku stanach w USA i Kanadzie, zmieniając podejście ludzi do używania marihuany. Ameryka północna ma również dużą bazę potencjalnych konsumentów marihuany, rośnie jej akceptacja dla używania zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych, a dominacja może być najbardziej widoczna ze względu na wzrost inwestycji producentów marihuany w tym regionie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -