- Reklama -
Banner

Globalna sprzedaż legalnej marihuany w 2019r. wzrosła o 48% do 15mld $

Globalna sprzedaż konopi wzrosła w 2019 r. o 48%, osiągając ponad 15 miliardów dolarów, co wynikało głównie ze wzrostu sprzedaży w Kanadzie i siedmiu stanach USA, w których sprzedaż wzrosła ponad dwukrotnie. Na rozwijających się rynkach, takich jak Kolorado, Waszyngton, Massachusetts oraz innych stanach, które zalegalizowały konopie bogate w THC, sprzedaż konopi wzrosła o 45%, do 8,9 miliarda dolarów.

Największy wzrost sprzedaży zanotowały stany, w których legalne jest stosowanie marihuany do celów medycznych – wzrost o 54% do 6,2 miliarda dolarów. W 2019 roku w Stanach Zjednoczonych wzrost sprzedaży legalnych konopi wyniósł 89%. Arc View przewiduje, że do 2024 roku wzrost sprzedaży będzie się utrzymywał na rynku europejskim, kanadyjskim i amerykańskim.

„Ten oszałamiający wzrost dowodzi, że kończy się negatywne piętno marihuany w Stanach Zjednoczonych. Niesamowite jest to, że tak duży potencjał wzrostu utrzymuje się zarówno w USA, jak i na całym świecie”, powiedział Troy Dayton, założyciel i dyrektor ds. Strategii w The Arcview Group.

„Ze względu na wzrost sprzedaży o prawie 50%, z zaledwie kilkoma stanami, które sprzedają marihuanę online, raport ten pokazuje, dlaczego producenci i inwestorzy mają tak duże oczekiwania wobec nowych i dojrzewających rynków krajowych i międzynarodowych.”

 • Prognozuje się, że sprzedaż legalnej marihuany w 2020 r. wzrośnie o 38% dzięki wzrostowi na obecnych już rynkach i otwarciu rynku rekreacyjnego w Illinois, a wkrótce także w stanie Maine.
 • Mimo, że wydatki na medyczną marihuanę przewyższyły wydatki na marihuanę rekreacyjną w 2019 r., to rynki przeznaczone dla dorosłych będą głównymi motorami wzrostu światowego rynku do 2024 r.
 • W samym Massachusetts sprzedaż legalnej marihuany w pierwszym roku osiągnęła 400 milionów dolarów.
 • Floryda nadal osiąga dobre wyniki, sprzedając medyczną o wartości ponad 650 milionów dolarów, mimo że jest rynkiem wyłącznie medycznym, a używanie rekreacyjne pozostaje nielegalne.
 • Nowi konsumenci nadal w szybkim tempie wchodzą na rynek konopny, głównie dzięki rozwojowi nowych produktów oraz akceptacji społecznej.

„Pięć miliardów dolarów wydaliśmy na legalną marihuanę w 2019 r. To więcej niż cały legalny rynek marihuany był wart w 2015 r.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować