- Reklama -
Banner

Gdzie można kupić najtańszą marihuanę na świecie?

Badanie przeprowadzone przez firmę Seedo, wskazało miasta na całym świecie, gdzie konsumpcja marihuany jest najwyższa, a marihuana jest najtańsza. Nowy Jork okazał się miastem, w którym konsumuje się najwięcej konopi rocznie – 77,44 ton.

Seedo nazywa badanie “wskaźnikiem cen konopi indyjskich w 2018 roku“, w którym badano czynniki takie jak status prawny marihuany, a także prawdopodobne wpływy podatkowe ze sprzedaży marihuany. W badaniu przeanalizowano 120 miast z całego świata.

Jak można się spodziewać, najtańsze zioło na świecie można znaleźć w krajach, w których jest ono legalne lub zdekryminalizowane. Pierwsze miejsce na liście najtańszej marihuany na świecie zajęło górzyste miasto Quito w Ekwadorze, w którym spożywanie marihuany jest zdekryminalizowane, a obywatele Ekwadoru mogą posiadać do 10 gramów. Tutaj mieszkańcy mogą kupić marihuanę za jedyne 1,34 $ za gram. Miasto Bogota w Kolumbii zajmuje drugie miejsce, 2,20 $ za gram, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że uprawa marihuany indoor i konsumpcja marihuany jest w kraju zdekryminalizowana.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Cały Singapur, w którym posiadanie marihuany może prowadzić do kary śmierci, pochłania rocznie tylko 0,02 tony marihuany. Tokio jest najdroższym miejscem na świecie – gram marihuany kosztuje tam nawet 32,66$. Co ciekawe, w badaniu stwierdzono, że gram marihuany w Urugwaju kosztuje 4,15$, podczas gdy niedawne doniesienia wskazywały, że jeden gram legalnej marihuany kosztuje 1,3$. Poniżej znajdziecie 5 miast, w których marihuana jest najtańsza na świecie (według badań przeprowadzonych przez Seedo).

1. Quito, Ekwador

1,34 $ za gram (tak, dobrze przeczytałeś), stolica Ekwadoru, ma zdecydowanie najtańszą marihuanę na świecie. Raport wskazuje, że w Quito można spokojnie rozpalić jointa, nie obawiając o kłopoty ze strony organów ścigania. W niektórych dzielnicach Quito marihuanę czuć praktycznie wszędzie.

2. Bogotá, Kolumbia

Jeśli kochasz podróżować i kochasz konopie, to Bogotá jest miejscem wartym odwiedzenia. W tej tętniącej życiem metropolii kwitną konopie indyjskie, a w mieście znajdziesz sklepy z akcesoriami dla konsumentów i coroczny festiwal marihuany. Na sekundę można zapomnieć, że rekreacyjna marihuana nie jest jeszcze legalna w tym kraju, chociaż stosowanie marihuany do celów medycznych jest już legalne. W tym kraju dostępne są najmocniejsze odmiany marihuany, które mogą rywalizować z tymi z Kalifornii i Kanady. I choć od czasu legalizacji marihuany medycznej dochodziło do pewnych represji w stronę małych plantatorów, to średnia cena w Bogocie nadal wynosi 2,20 $ za gram.

3. Asunción, Paragwaj

Asunción jest prawdopodobnie jednym z najbardziej niedocenianych miast Ameryki Łacińskiej. Jeśli chodzi o konopie, nie będziesz miał problemu z uzyskaniem taniego grama (średnio kosztuje 2,22 $ za gram), ale nie możemy zagwarantować, że będzie on dobrej jakości – raczej będzie to tzw. schwag. Paragwaj jest drugim co do wielkości producentem konopi indyjskich w Ameryce Łacińskiej. Od dawna znany jest z zaopatrywania czarnych rynków w pobliskich krajach. Kraj zdekryminalizował posiadanie w 1988 roku.

4. Dżakarta, Indonezja

Gram w Dżakarcie kosztuje 3,79 $. Niestety, palenie trawki w Indonezji to naprawdę zły pomysł. Zwyczajem w tym kraju jest aresztowanie turystów posiadających marihuanę. W niektórych przypadkach funkcjonariusze organów ścigania zaczęli nawet oferować turystom sprzedaż zioła, a następnie aresztując ich, kiedy się na to zgodzą. Jeśli jesteś daleko od Dżakarty na odległej wyspie, a jej mieszkańcy będą oferować Ci jointa prawdopodobnie wszystko będzie w porządku. Ale jeśli jesteś w Dżakarcie, to lepiej nie ryzykuj.

5. Panama City, Panama

Nie zalecamy również palenia trawki w Panama City. Podczas gdy krajowe Zgromadzenie Narodowe debatowało nad legalizacją medycznej marihuany na początku tego roku, to jej posiadanie nadal jest całkowicie nielegalne. Nawet mieszkańcy nie mają jednogłośnego zdania na temat bezpieczeństwa używania marihuany. Wydaje się jednak, że jeśli kupisz niewielką ilość zioła i wypalisz je na osobności, to prawdopodobnie wszystko będzie dobrze. Jeśli zostaniesz złapany, możesz również przekupić policjanta za 20 $. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że policjant przystanie na Twoją propozycję, a jeśli masz pecha, możesz  zostać aresztowany za posiadanie. Szkoda, bo gram kosztuje 3,85 $.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować