- Reklama -
Banner

Francja do końca roku zniesie kary za posiadanie marihuany

Nowo mianowany francuski minister spraw wewnętrznych zapowiedział, że do września kraj rozstrzygnie kwestię dekryminalizacji marihuany.

W wywiadzie przeprowadzonym 24 maja dla francuskiej telewizji BFMTV, Gérard Collomb stwierdził, że osoby złapane z niewielką ilością marihuany na własny użytek zostaną ukarane grzywną w wysokości do 100 euro i nie będą dalej ścigane.

Sam Emmanuel Macron stwierdził, że “próżno systematycznie karać za konsumpcję marihuany.”

Nowa polityka będzie kontrastowała z obecnym prawem, które jest jednym z najbardziej rygorystycznych w całej Unii Europejskiej. Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii potwierdza to stanowisko.

W obecnej chwili osoby, które zostały zatrzymane za posiadanie marihuany mogą spędzić nawet rok w więzieniu i otrzymać grzywnę w wysokości do 3.750 euro (4,200$).

Nowo wybrany prezydent Emmanuel Macron prowadził kampanię w sprawie dekryminalizacji marihuany, która była jednym z priorytetów jego partii. Teraz, kiedy jest prezydentem Francji spełnia swoją obietnicę.

Pomimo surowych kar za posiadanie marihuany we Francji, około 700.000 osób w wieku 15-64 lat używa marihuany codziennie, a 17 milionów Francuzów używa jej regularnie – zgodnie z French Observatory for Drug Use and Addiction.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Francji, kraj dołączy do innych państw Unii Europejskiej, które zliberalizowały prawo dotyczące marihuany.

Francja to nie jedyny kraj Unii Europejskiej, który zmienia prawo związane z używaniem konopi indyjskich. W kwietniu 2015 roku Malta zdekryminalizowała marihuanę, a teraz rozważa jej pełną legalizację dla dorosłych osób.

We Włoszech planowana jest ustawa legislacyjna, a Liberalni Demokraci w Wielkiej Brytanii zapowiedzieli pełną legalizację, jeśli tylko dojdą do władzy.

Mykożerca - producent bezobsługowych growkitów grzybów psylocybinowych

Jeśli Francja zdekryminalizuje marihuanę, dołączy tym samym do innych krajów Unii Europejskiej, które przestały już ścigać za posiadanie marihuany do celów osobistych, w tym do Hiszpanii, Portugalii, Holandii i Czech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 

Mogą Cię zainteresować