Strona główna Aktualności Świat Firma farmaceutyczna, która opłacała kampanie przeciwko legalizacji marihuany otrzymała zgodę na syntetyczne THC

Firma farmaceutyczna, która opłacała kampanie przeciwko legalizacji marihuany otrzymała zgodę na syntetyczne THC

0
Firma farmaceutyczna, która opłacała kampanie przeciwko legalizacji marihuany otrzymała zgodę na syntetyczne THC

Insys Therapeutics – firma farmaceutyczna, która w ubiegłym roku wydała mnóstwo pieniędzy przeciw legalizacji marihuany w Arizonie, właśnie otrzymała swoją wypłatę.

Wydaje się, że pieniądze wydane na walkę z legalizacją marihuany miały wpływ na to, że w ubiegłym tygodniu DEA zatwierdziła syntetyczne THCSyndros.

Małe przypomnienie

Insys wydał ponad pół miliona dolarów na rzecz Arizonans for Responsible Drug Policy, organizację odpowiedzialną za politykę w zakresie narkotyków, co stanowiło około 10% wszystkich pieniędzy, które anty-konopna grupa otrzymała, aby pozbyć się ustawy 205 w Arizonie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Insys był jedyną firmą farmaceutyczną, które w zeszłym roku przekazała pieniądze, aby przeciwstawić się legalizacji.

“Wygląda na to, że próbują zabić niefarmaceutyczny rynek marihuany, aby pieniądze mogły wędrować bezpośrednio do ich kieszeni,” powiedział rzecznik kampanii pro-konopnej w Arizonie.

Syndros, syntetyczny tetrahydrokannabinol (THC) został zatwierdzony przez Food and Drug Administration w ubiegłym roku w leczeniu nudności, wymiotów i utraty wagi u pacjentów cierpiących na raka i AIDS.

Teraz DEA zatwierdziło Syndros i jego receptury w klasyfikacji Schedule II. Jego producentem będzie Insys Therapeutics.

Innymi słowy, kiedy marihuana jest uprawiana i używana jako lek w swojej naturalnej formie, DEA klasyfikuje ją jako narkotyk z listy 1 (lek bardzo uzależniający właściwości medycznych) wraz z heroiną, kokainą i metaamfetaminą.

Inaczej wygląda sprawa, kiedy syntetyczne THC jest produkowane przez zaprzyjaźnioną i skierowaną przeciwko marihuanie firmie. Wtedy DEA nie jest już tak wybredne i o dziwo  wtedy THC posiada już właściwości medyczne.

Kluczową różnicą między dwoma klasyfikacjami DEA jest związek między wartością medyczną, a potencjalnym nadużyciem, które są czynnikami określonymi przez FDA.

Oprócz tego, że Insys wykonało paskudny ruch w kwestii legalizacji marihuany, który spowodowany był jedynie chciwością, firma jest przedmiotem wielu dochodzeń karnych i federalnych.

Prowadzona jest również sprawa z udziałem akcjonariuszy, za prowadzenie agresywnego marketingu wobec silnego i śmiertelnego opioidowego leku przeciwbólowego – Fentanylu.

W grudniu FBI aresztowało byłego dyrektora naczelnego i pięciu innych członków pełniących stanowiska kierownicze, którzy “zapłacili łapówki i popełnili przestępstwa, aby sprzedać silnie uzależniający opioid, który może prowadzić do nadużyć i zagrażającej życiu depresji oddechowej.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj