- Reklama -
Banner

Enectarol – nowa odmiana konopi CBG dodana do katalogu UE

Spis treści

Do katalogu Unii Europejskiej dodano nową odmianę konopi włóknistych. Została wyselekcjonowana ze względu na wysoką zawartość kannabigerolu (CBG). Ta nowa odmiana, nazwana Enectarol, była rozwijana przez 5 lat przez włosko-holenderską firmę Enecta. Odmiana wytwarza 5,5% CBG i mniej niż 0,1% THC. Udowodniono, że Enectarol posiada wskaźnik kiełkowania na poziomie ~95%, podczas gdy UE wymaga 70-80%.

Aby zakwalifikować nową odmianę konopi do oficjalnej listy roślin UE, nowe odmiany muszą przejść szereg badań naukowych, które wykażą, że dają jednolite i stabilne rośliny. Dla hodowców sadzenie zatwierdzonych odmian jest nie tylko gwarancją jakości roślin, ale też warunkiem otrzymania dotacji unijnych, co dla wielu rolników jest kluczowym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o uprawie konopi.

Enecta opracowała również odmianę Enectaliana o wysokiej zawartości CBD, którą firma również zgłosiła do katalogu roślin UE. Firma oczekuje, że zostanie zatwierdzona w nadchodzących miesiącach. Odmiana Enectaliana wytwarza do 10% CBD przy mniej niż 0,2% THC. Enecta chce eksportować nowe odmiany do Polski, Czech, Słowacji, Chorwacji, Litwy, Węgier, Francji, Grecji, Rumunii i Hiszpani, ponieważ te kraje mają podobne warunki klimatyczne co Włochy.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Co to jest CBG?

CBG (kannabigerol) jest jednym ze 120 kannabinoidów występujących w konopiach. CBG jest znany jako „matka” kannabinoidów, ponieważ jest prekursorem CBD, CBN, CBC i THC. CBG aktywuje zarówno receptory CB1 jak i CB2 w układzie endokannabinoidowym, dzięki czemu może zachować wspólne właściwości wszystkich innych kannabinoidów razem wziętych.

Badania wykazały, że CBG jest obiecujące w przypadku jaskry, choroby zapalnej jelit i choroby Huntingtona, a w niektórych przypadkach może hamować wzrost komórek nowotworowych; wiadomo, że zabija lub spowalnia rozprzestrzenianie się niektórych bakterii i wspomaga rozwój kości.

W ubiegłym roku Komisja Europejska dodała CBG do unijnej bazy substancji, które mogą być wykorzystywane w kosmetykach. KE argumentowała, że związek ten jest bezpieczny w stosowaniu w produktach kosmetycznych. Po zastosowaniu miejscowym CBG działa na receptory endokannabinoidowe CB1 i CB2, które znajdują się w skórze.

CBG ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające, które pomagają systemowi endokannabinoidowemu w utrzymaniu zdrowia skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować