- Reklama -
Banner

Efekty dekryminalizacji marihuany na przykładzie pięciu stanów USA

Po przebadaniu pięciu stanów, które zdekryminalizowały marihuanę, stwierdzono, że dekryminalizacja nie zwiększyła wskaźników używania jej wśród dzieci w żadnym stanie i doprowadziła do masowego spadku liczby aresztowań za przestępstwa narkotykowe.

“Szereg organizacji zawodowych w zakresie zdrowia publicznego popiera dekryminalizację marihuany, ze względu na niekorzystne skutki aresztowań związanych z pochodnymi konopi indyjskich i konsekwencje prawne, szczególnie wśród młodzieży”, rozpoczyna streszczenie badania, opublikowane przez Journal of Drug Policy.

“Staraliśmy się zbadać związki między dekryminalizacją konopi, a aresztowaniami i używaniem konopi indyjskich w pięciu stanach, które zdekryminalizowały marihuanę w latach 2008 i 2014: Massachusetts (zdekryminalizowane w 2008 r.), Connecticut (2011), Rhode Island (2013), Vermont (2013) i Maryland (2014). ”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Dane o aresztowaniach związanych z posiadaniem konopi uzyskano ze statystyk dotyczących przestępstw federalnych; dane na temat używania konopi indyjskich uzyskano z badań ankietowych MSRBS (Youth Risk Behavior Survey) prowadzonych w latach 2007-2015.

Pozytywne skutki dekryminalizacji marihuany

Woman smoking marijuana cannabis joint e1446088327696

Według tego badania dekryminalizacja wiązała się z 75% zmniejszeniem liczby aresztowań związanych z narkotykami wśród młodzieży i podobnych skutkach zaobserwowanych w przypadku aresztowań dorosłych. Dekryminalizacja “nie wiązała się z żadnym wzrostem używania konopi indyjskich w żadnym z poszczególnych stanów, które zdekryminalizowały marihuanę”.

Badanie kończy się stwierdzeniem, że; “Dekryminalizacja marihuany w Massachusetts, Connecticut, Rhode Island, Vermont i Maryland doprowadziła do znacznego spadku liczby aresztowań za posiadanie konopi indyjskich zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych, co sugeruje, że zmiana polityki miała zamierzony skutek. Nasza analiza nie wykazała wzrostu rozpowszechnienia używania konopi indyjskich przez młodzież w okresie obserwacji. ”

Pełne wyniki badań możemy przeczytać w National Institutes of Health.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 

Mogą Cię zainteresować