- Reklama -
Banner

Dwóch największych producentów konopi łączy siły, tworząc największą firmę konopną na świecie wartą 5 miliardów dolarów

Tilray i Aphria, dwaj najwięksi licencjonowani producenci konopi w Kanadzie, ogłosili, że łączą siły, aby stworzyć największą na świecie firmę konopną na świecie. Kanadyjskie firmy konopne Aphria i Tilray ogłosiły w środę fuzję obu firm, których roczny zysk wynosi 874 milionów USD. Ten wynik finansowy przewyższa wyniki pozostałych liderów branży, takich jak Curaleaf Holdings Inc. i Canopy Growth Corp.

Zgodnie z umową, akcjonariusze Aphria otrzymają 0,8381 akcji Tilray za każdą akcję Aphria, podczas gdy posiadacze Tilray będą nadal posiadać swoje akcje bez korekty swoich udziałów. Po połączeniu będzie działać pod nazwą korporacyjną Tilray, a akcje na giełdzie NASDAQ będą sprzedawane pod symbolem „TLRY”. Połączona firma będzie mogła pochwalić się wartością kapitału własnego wynoszącą około 5 miliardów dolarów po sfinalizowaniu transakcji w drugim kwartale 2021 roku.

Według obecnego prezesa i dyrektora generalnego Aphrii, Irwina D. Simona, połączona firma będzie zatrudniać około 2500 osób. Simon będzie prezesem i dyrektorem generalnym połączonej firmy. Rada dyrektorów będzie się składać z dziewięciu członków, z których siedmiu to obecni dyrektorzy Aphrii, a dwóch z Tilray, w tym obecny dyrektor generalny firmy Brendan Kennedy, podczas gdy drugi zostanie wyznaczony.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„Wykorzystując nasze mocne strony i możliwości, oczekujemy, że będziemy w stanie skuteczniej zaspokajać potrzeby konsumentów na całym świecie i poprawiać opiekę nad pacjentami” – powiedział Brendan Kennedy w komunikacie prasowym. „Dzięki silnemu profilowi finansowemu, niedrogiej produkcji, wiodącym markom, sieci dystrybucji i wyjątkowym partnerstwom, wierzymy, że połączona firma będzie miała dobrą pozycję, aby zapewnić trwałe, atrakcyjne zwroty dla akcjonariuszy”.

Firmy zgłosiły łącznie 874 miliony dolarów przychodów brutto w ciągu ostatniego roku. Od sierpnia do października 2020 r. połączona spółka miałaby 17,3 procent udziału w rynku detalicznym, co byłoby największym udziałem dowolnego kanadyjskiego licencjonowanego producenta. Aby umowa została zawarta, będzie wymagała sfinalizowania przez organy regulacyjne.

Oczekuje się, że wielkość rynku konopi indyjskich wzrośnie z 10,3 mld USD w 2018 r. do 39,4 mld USD do 2023 r., przy złożonym rocznym wskaźniku wzrostu (CAGR) na poziomie 30,7% w okresie prognozy. Rynek konopi indyjskich jest napędzany przez różne czynniki, takie jak rosnące zastosowanie medycznym zastosowaniem konopi oraz rozszerzająca się legalizacja marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować