- Reklama -
Banner

Dwie policjantki podrzuciły 3,5g marihuany do samochodu mężczyzny [video]

Postronny obserwator przyłapał dwie policjantki, które podrzuciły pojemniczek z marihuaną do samochodu mężczyzny, a następnie aresztowały go pod zarzutem posiadania marihuany.

Pewien mężczyzna z Brooklynu pozwał Departament Policji w Nowym Jorku (NYPD), twierdząc, że gliniarze podrzucili jego przyjacielowi 3,5g marihuany, aby aresztować obu mężczyzn za rzekomą transakcję narkotykową.

Sprawa rozpoczęła się w maju 2015 r., kiedy Abdul Pullium spotkał się z przyjacielem swojej kuzynki, Chaką Virgil, na ulicy w Bushwick na Brooklynie. Rozmowę dwóch mężczyzn obserwowały dwie policjantki NYPD, sierżant Madho i oficer Alexander, które siedziały w nieoznakowanym radiowozie. Obie policjantki twierdziły, że widziały, jak Virgil podaje Pullium pudełko na tabletki i zatrzymali jednego z mężczyzn na przesłuchanie, zanim wsiadł do samochodu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Sierżant Madho stwierdziła, że po przeszukaniu znalazła pojemniczek na tabletki zawierający prawie 3,5g zioła w spodniach Pullium. Policja aresztowała Pullium za posiadanie konopi indyjskich, a następnie aresztowała Virgila za rzekomą sprzedaż trawki. Dwaj mężczyźni zostali oskarżeni w sądzie karnym w Brooklynie następnego dnia, gdzie obaj nie przyznali się do winy.

Nagranie video zarejestrowane przez sąsiada budzi jednak pewne wątpliwości dotyczące narracji oficerów. Na filmie widać oficer Alexander trzymającą za plecami plastikowy pojemnik na pigułki. Następnie można zobaczyć, że przekazuje pojemnik Madho, która szybko wrzuca go do samochodu Pullium przez otwarte okno. Obje policjantki patrzą na kamerę, najwyraźniej zdając sobie sprawę, że podstęp został uchwycony na wideo.

W swoim zeznaniu sierżant Madho powiedziała, że „wyjęła narkotyki z kieszeni mężczyzny”. Zapytana, dlaczego włożyła pojemnik do jego samochodu, Alexander odpowiedziała: „Muszę mieć wolne ręce, więc odłożyłam go na tylne siedzenie.”

“Zrobiłbym tak samo, gdybym był policjantem. Lepiej wrzucić go [pojemnik] do samochodu, niż na samochód lub chodnik, gdzie przechodzień mógłby szybko go zabrać” – czytamy w oświadczeniu policji na portalu Gothamist.

John Eterno, profesor i prodziekan studiów podyplomowych w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych w Molloy College i emerytowany kapitan NYPD, nie zgodził się z tym twierdzeniem, twierdząc, że działanie oficera polegające na wrzuceniu pojemnika do samochodu uniemożliwiło prokuratorom udowodnienie, że marihuana była wcześniej własnością podejrzanego.

„Ponieważ narkotyki są dowodami, funkcjonariusze powinni po prostu schować je do kieszeni. Nieprzestrzeganie tego może wpłynąć na skuteczność dowodu – powiedział Eterno w rozmowie dla Gothamist. „Nie mam pojęcia, dlaczego miała wrzucić dowody do samochodu podejrzanego” – dodał.

Ostatecznie prognoza profesora Eterno okazała się poprawna. Po pięciu miesiącach i wielu rozprawach sądowych zarzuty zostały ostatecznie wycofane, a prokuratorzy przyznali, że nie mogą „udowodnić sprawy ponad wszelką wątpliwość”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować