- Reklama -
Banner

Dlaczego Snoop Dogg przed spaleniem blunta wsadza go do mikrofalówki na 11 sekund?

Snoop Dogg, ikona marihuany naszego pokolenia, nigdy nie przestaje zaskakiwać. Jego najnowszy modus operandi polega na włożeniu zwiniętego blunta do kuchenki mikrofalowej na 11 sekund, co, jak mówi, pomaga „uwięzić wszystkie składniki konopi”.

Wspomniał o tym na Twitterze w 2013 roku:

I robił to podczas wywiadu z kanadyjskim muzykiem Nardwuarem w 2010 roku:

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
@moneymotivation.__ Snoop Rolls up for Nardwuar 🤣🔥 #snoopdogg #nardwuar #hiphop #inverview #1857191 ♬ original sound – moneymotivationclips

Ale dlaczego Snoop wkłada blunta do mikrofalówki przed spaleniem? Przyjrzyjmy się nauce, która stoi za teorią Snoopa.

Być może słyszeliście słowo dekarboksylacja, które w chemii organicznej oznacza usunięcie jednej lub więcej grup karboksylowych z cząsteczki. W slangu konopnym odnosi się to do procesu podgrzewania konopi do określonej temperatury, aby aktywować związki zawarte w konopiach.

Zobacz też: Dekarboksylacja marihuany – przewodnik dla początkujących

Chociaż może to brzmieć jak coś, co należy zrobić w laboratorium chemicznym lub przynajmniej za pomocą specjalnej maszyny do dekarboksylacji (która nawiasem mówiąc istnieje), możesz również zdekarboksylować marihuanę w domu za pomocą piekarnika lub kuchenki mikforalowej.

Co się wtedy stanie?

Dekarboksylacja to reakcja chemiczna, która powoduje, że kwas karboksylowy uwalnia dwutlenek węgla. Kwas tetrahydrokannabinolowy, THCa, jest kwasem karboksylowym. Podczas procesu dekarboksylacji THCa wydziela jeden atom węgla i dwa atomy tlenu (które tworzą dwutlenek węgla CO2). Proces ten przekształca również kwas kannabidiolowy (CBDa) w CBD.

THCa, czyli kwas tetrahydrokannabinolowy jest prekursorem THC i nie powoduje efektów psychoaktywnych. Jednak THCa pod wpływem temperatury zamienia się w Delta-9-THC, umożliwiając mu interakcję z twoim układem endokannabinoidowym i powodując haj.

Kwiaty konopi naturalnie nie zawierają THC, tylko THCa (kwas tetrahydrokannabinolowy). Dopiero pod wpływem temperatury THCa przekształca się w THC. Właśnie dlatego, kiedy zjemy nie zdekarboksylowaną marihuanę nie poczujemy żadnych efektów psychoaktywnych.

Tak więc, kiedy Snoop rozpala swojego blunta po podgrzaniu w mikrofalówce, THCa jest już przekształcone do THC. To ostatecznie przekłada się na bardziej intensywny haj.

Dlaczego kuchenka mikrofalowa?

Pierwsza dostępna na rynku kuchenka mikrofalowa „Radarange”, opracowana w 1947 roku przez firmę Raytheon, była ogromna i kosztowała prawie 5 dolarów. Gdy rozmiar i cena się zmniejszyły, kuchenki mikrofalowe zaczęły zyskiwać na popularności.

Zamiast wytwarzać naturalne ciepło, takie jak wytwarza piekarnik, kuchenka mikrofalowa celuje w cząsteczki wody (wilgoć) w żywności lub we wszystkim, co wkładasz do mikrofalówki.

Fale powodują drgania cząsteczek wody, a to generuje ciepło. Jeśli kiedykolwiek skręciłeś blanta, wiesz, jak ważne jest zmoczenie liści tytoniu, aby upewnić się, że blunt się nie rozpadnie. 

Nie mamy informacji na temat mocy mikrofali, z której korzysta Snoop; jednak mikrofala o mocy 900 W może wygenerować nawet 104º. Snoop w tej temperaturze wrzuca swój blunt do kuchenki mikrofalowej na 11 sekund; nastąpi więc pewna dekarboksylacja, ale nie jest to pełna dekarboksylacja, ponieważ ta powinna trwać 45-60 minut, aby w pełni przekształcić THCa do THC.

Podczas procesu dekarboksylacji duży procent terpenów zawartych w konopiach ginie przez wysoką temperaturę. Ale dzięki technice Snoopa jest mało prawdopodobne, aby którykolwiek z terpenów został utracony. Gdy mikrofala ogrzewa blunta, jeśli jakikolwiek procent terpenów zostanie przekształcony w parę, zostaną one uwięzione przez bibułkę blunta. A to sprawi, że blunt będzie bardziej aromatyczny.

Dlaczego nie robimy tego cały czas?

Jeśli dekarboksylacja jest tak skuteczna, dlaczego nie wszyscy wrzucają marihuanę do kuchenki mikrofalowej na 11 sekund? Właściwie to już dekarboksylujemy nasze konopie, gdy je palimy. Podczas spalania również następuje dekarboksylacja, która aktywuje THC. Czy palenie zdekarboksylowanego zioła daje mocniejsze efekty?

Są pewne korzyści wynikające z podgrzewania blanta w mikrofalówce na kilka sekund przed zapaleniem. Nie jest to tylko przypuszczenie, przetestowaliśmy to i wiemy, że to działa.

Czy powinieneś podgrzać swojego blunta w kuchence mikrofalowej, zanim go zapalisz? To zależy wyłącznie od Ciebie. Nie zalecamy ślepego podążania za niczym. Jeśli brzmi to jak coś, co chciałbyś zrobić, wypróbuj to, a jeśli ci się spodoba, voila! Znalazłeś nowy rytuał, który wzbogaci Twoje wrażenia z palenia.

Jeśli to nie brzmi jak coś, co zawsze chciałeś zrobić, to teraz przynajmniej wiesz o dekarboksylacji i dlaczego jest ona niezbędna przy robieniu artykułów spożywczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować