- Reklama -
Banner

Dlaczego marihuana jest nielegalna?

Politycy są kupowani przez przemysł farmakologiczny i alkoholowy

Konopie zyskały przychylność opinii publicznych w ciągu ostatnich kilku lat. W Stanach Zjednoczonych już ponad połowa społeczeństwa popiera legalizację marihuany w jakiejś formie. Jest to niezwykle pozytywna zmiana w opinii publicznej, która wywiera nacisk na prawodawców, aby zakończyć zakazy związane z marihuaną.

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z pomysłu legalizacji marihuany. Niektóre z największych gałęzi przemysłu na świecie wydają masę pieniędzy dla polityków, aby utrzymać status quo i za wszelką cenę utrzymać marihuanę z dala od głównego nurtu.

Kto może stracić na legalizacji marihuany

Przemysł alkoholowy może stracić sporo z ich udziałów w rynku, kiedy zakazy związane z marihuaną staną się historią. Oni już doświadczają trudności w stanach, które poszły do przodu i zalegalizowały marihuanę do użytku rekreacyjnego. Ludzie po prostu nie chcą pić alkoholu, kiedy mogą używać marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Przemysł alkoholowy kupuje wpływy polityków

Debbie Wasserman Schultz (Przewodnicząca Narodowego Komitetu Demokratycznego w USA) od dawna sprzeciwia się legalizacji. Jest to zaskakujące, ponieważ około 65% demokratów wspiera zakończenie zakazów związanych z marihuaną. Jeśli głębiej przyjrzymy się tej sprawie okaże się, że kampania wyborcza Debbie Wasserman Schultz otrzymała dosyć ważną “darowiznę” z branży alkoholowej. Jej kampania wyborcza dostała wsparcie około 330.000$ z branży alkoholowej od 2006 roku.

Debbie nie jest jedynym politykiem, który odbiera wsparcie z branży alkoholowej w celu blokowania legalizacji. Podczas ostatnich wyborów, przemysł alkoholowy (Beer, Wine & Liquor industry) wsparł kandydatów federalnych kwotą 17.000.000$ aby zapobiec legalizacji.

Przemysł alkoholowy są tylko jednym z wielkich przemysłów sprzeciwiających się legalizacji. Firmy farmaceutyczne mogą mieć więcej do stracenia. Tania w hodowli marihuana może zastąpić dziesiątki leków dostępnych na receptę, jak również środków przeciwbólowych na bazie opiatów.

Przemysł farmaceutyczny boi się bezpiecznego i skutecznego leku

Konopie nie tylko mogą leczyć szereg dolegliwości, ale także są bardziej bezpieczne niż leki farmakologiczne. Staje się więc całkiem jasne, jak wiele przemysł farmaceutyczny ma do stracenia, kiedy medyczna marihuana staje się coraz bardziej dostępna. Na samej chemioterapii, przemysł farmaceutyczny zarabia ponad 100 miliardów dolarów rocznie! Leczenie raka olejem z konopi jest znacznie bardziej skuteczne, jak również o wiele tańsze.

“To więcej niż dziwne, że CADCA (Community Anti-Drug Coalitions of America) i inne grupy prowadzące walkę przeciwko marihuanie, czerpią znaczną część ich budżetu z producentów opiatów i innych firm farmaceutycznych.” – Lee Fang, dziennikarz.

Dlaczego marihuana jest nielegalna?

Jest to dość niepokojące, że ten przemysł mający na celu zdrowie społeczeństwa, próbuje zatrzymać proces legalizacji. Przypuszcza się, że celem przemysłu farmaceutycznego nie jest zdrowie społeczeństwa, ale utrzymanie za wszelką cenę nie do końca wyleczonych pacjentów. Pacjent wyleczony, to klient stracony.

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że przemysł farmaceutyczny próbuje nie dopuścić do legalizacji bezpiecznego i skutecznego leku. Stany, w których medyczna marihuana jest zalegalizowana odnotowały spadek o 25% liczby zgonów, spowodowanych lekami na receptę.

Przyszłość jest zielona!

Pomimo, że to wszystko nie brzmi dobrze dla legalizacji, to istnieje wiele działań pro-legalizacyjnych. Niedawno młody miliarder przekazał 500.000$ na rzecz legalizacji marihuany w Kalifornii. Zwolennicy legalizacji używają naukowych faktów w celu edukacyjnych, aby zyskać przychylność opinii publicznej. I to działa! Ciężko stwierdzić, że marihuana jest bardziej szkodliwa od alkoholu, skoro badania naukowe twierdzą, że marihuana jest 114 razy bezpieczniejsza od alkoholu. Trzeba być też ignorantem, aby stwierdzić, że marihuana nie ma zastosowań medycznych. Nawet USA ma patent (Patent numer 6630507) na marihuanę, w którym stwierdzone są neuroprotekcyjne i antyoksydacyjne zastosowania.

Moc jest w naszych rękach!

źródła: gallup.comtheintercept.com, nytimes.com,opensecrets.orgwashingtonpost.com &republicreport.org

 

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować