DaVinci IQ2 – recenzja inteligentnego waporyzatora

Waporyzator DaVinci IQ2 to ulepszona wersja pierwszego modelu IQ, który zachwycił zwolenników waporyzacji na całym świecie. Oferuje chłodniejszą parę, lepszy smak i precyzyjną kontrolę temperatury. Zapewnia możliwość waporyzowania suchych ziół i koncentratów oraz jest objęty 10-letnią gwarancją. Czy warto kupić vaporizer DaVinci IQ2? Jaka jest nasza opinia na temat IQ2? Sklep z waporyzatorami VapeFully dostarczył nam ten niesamowity sprzęt, abyśmy mogli wyrazić swoją opinię na temat tego rewolucyjnego waporyzatora.

Najważniejsze cechy DaVinci IQ2

DaVinci IQ2 - recenzja
Waporyzator DaVinci IQ2 – bok, przód, tył waporyzatora

Zalety

 • 10 lat gwarancji
 • Łatwiejszy w czyszczeniu niż DaVinci IQ
 • Stosunkowo duża komora na susz
 • Smak i jakość pary
 • Wymienna bateria
 • Regulator przepływu powietrza
 • Precyzyjne sterowanie temperaturą Smart Path i Precision
 • Wysoka jakość użytych materiałów

Wady

 • Ładowanie trwa do sześciu godzin
 • Po pełnym naładowaniu otrzymujesz maksymalnie 80 minut użytkowania
 • Cena – około 1099zł

DaVinci IQ2 kupisz na www.VapeFully.com/pl/ 55zł taniej z kodem rabatowym: FAKTY

 • Promocja! DaVinci IQ2 Vaporizer

  DaVinci IQ2 Vaporizer

  Original price was: 1345 zł.Current price is: 1099 zł.

Recenzja waporyzatora DaVinci IQ2

Waporyzator DaVinci IQ2 - pudełko
Opakowanie DaVinci IQ2. Po jego ściągnięciu ukazuje się mała skrzynia zawierająca waporyzator oraz wszystkie akcesoria

Cortney Smith założył DaVinci Tech w 2011 roku. Jak sugeruje nazwa firmy, Smith zainspirował się legendarnym malarzem, rzeźbiarzem i wynalazcą epoki renesansu, Leonardem da Vinci. Marka zyskała reputację dzięki ciągłym innowacjom, a swój pierwszy waporyzator DaVinci wypuściła w 2012 roku. Rok później zaprezentowała model Ascent, ale dopiero premiera DaVinci IQ w 2016 roku postawiła firmę w centrum uwagi.

Pudełko waporyzatora DaVinci IQ2
Sam unboxing IQ sprawia, że zaczynamy rozumieć, dlaczego jego cena przekracza 1000zł

Pomimo otrzymania niezliczonych pozytywnych recenzji, DaVinci wiedział, że musi wprowadzać dalsze innowacje, ponieważ konkurencja nie spała. Właśnie dlatego stworzył DaVinci IQ2, który na rynku ukazał się w 2019 roku. Kosztujący ponad 1000zł IQ2 nie jest to waporyzatorem dla zwykłego konsumenta. Jest to wyrafinowana technologia zaprojektowana w celu poprawy doświadczeń z waporyzacji dla doświadczonych użytkowników.

Jak dotąd jest to najbardziej zaawansowany model z gamy waporyzatorów DaVinci, choć zastanawiam się, jak długo to potrwa. Jeden z nowych modeli – DaVinci ICQ – posiada złącze USB-C, które rozwiązuje jeden ważny mankament IQ 2 – długi czas ładowania baterii.

DaVinci IQ2 - akcesoria w pudełku waporyzatora
Po otwarciu skrzynki z waporyzatorem DaVinci IQ2 możemy wyciągnąć szufladę, która zawiera metalową wykałaczkę, dodatkowy ustnik, komorę dozującą oraz pokrowiec na nią. Po wyciągnięciu waporyzatora mamy dostęp do kolejnego pudełka, w którym znajdziemy kolejne akcesoria.

Teraz sprawdźmy jego projekt, funkcje i porównanie z jego poprzednikiem, DaVinci IQ.

Podobnie jak w przypadku poprzednich waporyzatorów DaVinci, IQ2 jest mały, lekki, a jednocześnie wytrzymały. Jest wykonany ze szczotkowanej i anodyzowanej aluminiowej obudowy, a do wyboru masz 4 wersje kolorystyczne – czarna, ametystowa, grafitowa oraz kobaltowa.

DaVinci IQ2 to rozkosz dla miłośników estetyki, z ceramicznym ustnikiem cyrkonowym i komorą załadunkową pokrytą niewielką warstwą szkła, która ułatwia czyszczenie. Kiedy weźmiesz go do ręki, od razu zwrócisz uwagę, jak dobrze leży w dłoni i jak świetnie się prezentuje.

Waporyzator DaVinci IQ2 w ręce
Waporyzator DaVinci IQ2 świetnie leży w dłoni, jest niewielki, pomimo zaawansowanych funkcji

Jego wymiary to:

 • Waga: 159g
 • Długość: 9.2cm
 • Szerokość: 4.5cm
 • Wysokość: 2.5cm

Czy jest to odpowiedni waporyzator do medycznej marihuany? IQ2 został zbudowany z myślą o czystości przy użyciu komponentów klasy medycznej. Każda jednostka jest zbudowana z wielką starannością, aby żadne metalowe lub plastikowe części nie dotykały suszu ani nie zanieczyszczały smaku lub aromatu pary.  Całkowicie ceramiczna ścieżka pary w DaVinci IQ2 jest wykonana z tlenku cyrkonu i wyłożonej szkłem komory grzewczej, aby zapewnić niespotykaną czystość pary, optymalne ciepło i wysokiej jakości smak.

W porównaniu z pierwszym IQ, druga odsłona jest o prawie 10% większa i jest o 11 gramów cięższa. Posiada większą komorę na susz oraz pokrętło do regulacji przepływu powietrza. Podobnie jak w przypadku poprzedniego IQ, ten waporyzator z łatwością mieści się w kieszeni i nie ma żadnych luźnych części, o które trzeba się martwić.

Waporyzator Mighty+, DaVinci IQ2, zapalniczka - porównanie rozmiarów
Porównanie wymiarów DaVinci IQ2 z waporyzatorem Mighty+ oraz standardową zapalniczką

Oprócz waporyzatora DaVinci IQ2 otrzymujesz:

 • Kabel USB do ładowania
 • 2 x metalowe wykałaczki
 • 9 x chusteczki nasączone alkoholem
 • 9 sztuk bawełny organicznej
 • Adapter do fajki wodnej 10mm / dodatkowy ustnik
 • Kapsułka dozująca + futerał na nią
Wyposażenie waporyzatora DaVinci IQ2
Wyposażenie waporyzatora DaVinci IQ2 – waporyzator, ściereczki do czyszczenia, kabel USB, wlepki, instrukcje + gwarancja, dysk ceramiczny do ekstraktów, dodatkowy ustnik, uszczelki, kapsułka dozująca + futerał, metalowa wykałaczka,

Na rynku dostępne są inne akcesoria, w tym sylikonowe etui i futerał. Materiałowe etui jest przeznaczone do ochrony urządzenia przed drobnymi upadkami i zarysowaniami posiada również kieszonki na inne akcesoria, takie jak kapsułki dozujące, czy ładowarkę. Dostępne jest również sylikonowe etui, które chroni waporyzator przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli zamierzasz trzymać ten vaporizer w kieszeni lub saszetce, wyposaż się w etui. IQ2 pokryty jest szczotkowanym aluminium, które jest warte tego, aby chronić je przed uszkodzeniami. W moim przypadku kilkukrotny transport w saszetce skończył się zarysowaniem górnej pokrywy, co będzie widoczne na zdjęciach.

Kontrola temperatury w DaVinci IQ2 – 4 tryby

Ogólnie rzecz biorąc, DaVinci IQ2 oferuje zakres temperatur od 120 stopni do 221 stopni Celsjusza. Marka ponownie opiera się na technologii „Smart Path”, która była wykorzystywana w pierwszym waporyzatorze IQ.

Smart Patch

Smart Patch to 4 predefiniowane tryby zakresu temperatur. Używając tego trybu, urządzenie będzie stopniowo zwiększać temperaturę w trakcie 8 minutowej sesji. Aby skorzystać ze Smart Patch, należy włączyć IQ2 i nacisnąć przycisk do góry lub na dół. Urządzenie wyświetli 1,2,3 lub 4 kwadraciki, których ilość będzie wskazywała na 1 z 4 predefiniowanych trybów. Oto cztery ścieżki, ich zakres temperatur oraz zastosowanie według producenta:

Ścieżka 1 – smak

Początkowa temperatura – 176°C
Końcowa temperatura – 188°C

DaVinci IQ2 - Smart Patch ścieżka 1

Ścieżka 2 – umysł

Początkowa temperatura – 188°C
Końcowa temperatura – 199°C

DaVinci IQ2 - Smart Patch ścieżka 2

Ścieżka 3 – ciało

Początkowa temperatura – 199°C
Końcowa temperatura – 210°C

DaVinci IQ2 - Smart Patch ścieżka 3

Ścieżka 4 – odpoczynek

Początkowa temperatura – 210°C
Końcowa temperatura – 221°C

DaVinci IQ2 - Smart Patch ścieżka 4

Gdy jesteś w trybie Smart Path, jednokrotne naciśnięcie przycisku zasilania spowoduje wyświetlenie aktualnej temperatury.

Precision mode

W DaVinci IQ2 dostępny jest również tryb Precision. Możesz ustawić temperaturę urządzenia na określony stopień między 176 °C a 221°C.

DaVinci IQ2 precision mode
Tryb Precision pozwala na kontrolę temperatury z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza

Kiedy jesteś w trybie Smart Patch, naciśnij przycisk włącz/wyłącz, aby wyświetlić aktualną temperaturę. Następnie naciśnij strzałkę w górę lub w dół, w zależności od tego, czy chcesz zwiększyć, czy zmniejszyć temperaturę waporyzacji.

DaVinci IQ2 podgrzewa susz z dokładnością do jednego stopnia, więc możesz wybrać idealną temperaturę, w której Twój ulubiony terpen lub kannabinoid będzie odparowywany.

Boost

IQ2 posiada również tryb BOOST, który szybko zwiększy temperaturę do 210°C. Ten tryb ma imitować styl on-demand, aby móc w szybkim tempie uzyskać wysoką temperaturę, zaciągnąć chmurkę i odstawić waporyzator, aby się schłodził.

DaVinci IQ2 Boost mode
Podczas trybu Boost zobaczysz strzałki przemieszczające się w górę, a Twój palec zaświeci się na czerwowo

Aby włączyć tryb BOOST, naciśnij i przytrzymaj przycisk sterowania. Na ekranie składającym się z 52 diód LED zobaczysz ruszające się strzałki w górę. Nadal trzymaj przycisk sterujący, aby utrzymać maksymalną temperaturę.

Aby wyjść z trybu podwyższonej temperatury i powrócić do poprzedniej temperatury, w dowolnym momencie naciśnij przycisk w górę lub w dół. Podczas korzystania z tej funkcji przycisk sterujący zmieni kolor na czerwony.

Standby

W trybie Boost zwolnij przycisk sterujący, aby włączyć tryb czuwania. Spowoduje to schłodzenie Twojego IQ2, przez co susz nie będzie bezpotrzebnie podgrzewany. Opcja Standby wydłuży również żywotność baterii.

DaVinci IQ2 - standby mode
Po dwóch minutach w trybie czuwania IQ2 wyłączy się.
davinci iq2 miniaturka

DaVinci IQ2

1099zł
Kup teraz

DaVinci IQ2 – Inne funkcje

Jedną z najfajniejszych funkcji jest opcja „Kontrola dozowania”. Możesz zobaczyć przyjmowaną „dawkę” THC przy każdym zaciągnięciu, jednocześnie odkrywając, ile zużywasz podczas każdej sesji waporyzacji. Wygląda na to, że algorytm w oparciu o różne parametry pokazuje, ile THC spożywamy podczas sesji.

Nie miałem możliwości przetestowania tej funkcji, ponieważ aplikacja dla IQ2 jest dostępna tylko dla użytkowników Androida. Apple nie zezwala, aby aplikacje do sterowania waporyzatorem były dostępne w AppStore, a w domu nie znalazłem żadnego smartfona z Androidem.

Dawka jest ponoć obliczana na podstawie zmiennych, takich jak długość wdechu, temperatura w komorze, długość przerw między wciągnięciami i czas ekspozycji ziół na ciepło. Uwzględniana jest również moc marihuany (którą wpisujesz) i ilość, którą ładujesz do komory. Możesz ustawić „maksymalną dawkę” THC, którą chcesz przyjąć, a waporyzator ostrzeże Cię, gdy osiągniesz limit. Ta opcja z pewnością przyda się pacjentom, którym zależy na dokładnym dawkowaniu.

Do komory IQ2 można załadować do 0,5 grama suszu, w porównaniu do 0,3 grama jego poprzednika. Maksymalna pojemność dla koncentratów wynosi 0,1 grama. Komora ceramiczna jest wyłożona cienką warstwą szkła i wykorzystuje ogrzewanie kondukcyjne. W rezultacie Twoje zioła będą rozgrzane nawet wtedy, gdy akurat nie zaciągasz chmury, przez co będą w pełni gotowe na kolejne zaciągnięcie.

Do dolnej pokrywy przymocowana jest perła wykonana z ceramiki Zirconia. Odbija ciepło do komory i pomaga wydajnie podgrzewać zioła. Perła dociska również susz do ścian komory, aby ten mógł być efektywniej podgrzewany.

AirDial – Regulacja przepływu powietrza

Tarcza pozwalająca dostosować przepływ powietrza w IQ2 to kolejna wyjątkowa innowacja firmy DaVinci.

Możesz przekręcić pokrętło AirDial, aby dostosować poziom przepływu powietrza – zwiększyć lub zmniejszyć przepływ. Trzeba przyznać, że sam dźwięk pokrętła jest satysfakcjonujący, a skoki pomiędzy kolejnymi poziomami są niezwykle precyzyjne.

DaVinci IQ2 - AirDial regulacja przepływu powietrza
Porkętło AirDial w IQ2 – po lewej maksymalnie zamknięte, po prawej maksymalnie otwarty przepływ powietrza

Do wyboru jest pięć poziomów przepływu powietrza, w tym ustawienie „zamknięte”.

 • Zwiększenie przepływu powietrza będzie skutkowało lepszym smakiem, para będzie miała niższą temperaturę i będzie mniej gęsta.
 • Zmniejszenie przepływu powietrza sprawi, że chmura będzie gęsta i będzie miała wyższą temperaturę, ale smak będzie słabiej odczuwalny.

Zwiększ przepływ powietrza, jeśli chcesz nadać priorytet smakowi, i zmniejsz, jeśli chcesz uzyskać gęstsze chmury. Zdaniem większości użytkowników DaVinci IQ2 oferuje najlepszą jakość pary ze wszystkich dostępnych na rynku waporyzatorów kondukcyjnych.

Waporyzator DaVinci IQ2: wydajność i sposób użycia

Bateria

Waporyzator DaVinci IQ2 wykorzystuje akumulator 3500 mAh 18650. Jeśli regularnie korzystasz z waporyzatorów, najlepiej zaopatrzyć się w drugą baterię. Dużym minusem IQ2 jest fakt, że ładowanie trwa sześć godzin. Niewiele jest na rynku waporyzatorów, które ładują się tak długo. Jest to coś, o czym mówi prawie każda recenzja DaVinci IQ, zwłaszcza recenzje klientów. Co więcej, po pełnym naładowaniu można korzystać tylko przez 50-80 minut.

Bateria waporyzatora DaVinci IQ2
Dostęp do baterii w IQ2 jest prosty, więc warto zaopatrzyć się w dodatkową baterię, aby uniknąć długiego czasu ładowania

Wskazówką może być częściowe naładowanie baterii, kiedy nie używasz waporyzatora. Baterie zużywają się znacznie szybciej, jeśli przechowujesz je rozładowane lub w pełni naładowane przez długi czas.

DaVinci IQ2 ma długi czas ładowania, dlatego wielu użytkowników ma drugi akumulator lub zewnętrzną ładowarkę. Możesz zainwestować w zewnętrzną ładowarkę, aby skrócić czas ładowania o połowę i móc ładować dwie baterie naraz.

Ustnik płaski i przedłużony

DaVinci IQ2 płaski ustnik
Płaski ustnik do waporyzatora IQ2

Urządzenie ma zainstalowany płaski ustnik, a korzystanie z niego jest dość specyficzne i nienaturalne. W zestawie dostajemy jednak przedłużony ustnik, który osobiście preferuję. Można używać go jako adaptera 10mm do urządzeń filtrujących wodę. Dostępne są również adaptery 10mm-14mm, które tworzą pomost między ustnikiem 10mm, a filtracjami wodnymi ze szlifem 14mm.

Płaski i przedłużony ustnik waporyzatora DaVinci IQ2
Przedłużony ustnik do waporyzatora DaVinci IQ2 jest w standardowym wyposażeniu

Wypełnianie komory grzewczej

Podczas pakowania suszu do komory możesz użyć perły, która jest fabrycznie zamontowana, aby zmniejszyć rozmiar komory, jeśli 0,5 grama to za dużo na sesję solo. IQ2 działa najlepiej, gdy używasz średnio zmielonych suchych ziół. Tak jak w przypadku każdego waporyzatora kondukcyjnego, należy unikać zbyt luźnego pakowania suszu do komory, ponieważ susz musi stykać się ze ściankami komory grzewczej podczas podgrzewania.

Komora grzewcza waporyzatora DaVinci IQ2
Komora grzewcza pokryta warstwą szkła

Siatka LED

IQ2 ma taki sam wyświetlacz LED jak poprzednia wersja IQ. Siatka LED wyświetla różne ustawienia i poziomy temperatury.

Stealth mode

Możesz także użyć “stealth mode”, czyli „trybu ukrycia”, naciskając jednocześnie strzałkę w dół i przycisk zasilania. Proces ten spowoduje przyciemnienie oświetlenia LED, co jest przydatne podczas korzystania z DaVinci IQ2 nocą.

Trzeba przyznać, ze standardowe podświetlenie diód LED jest dosyć mocne, kiedy włączymy urządzenie w nocy, a nasze oczy nie są przyzwyczajone do silnego światła.

Aby wrócić do pełnej jasności, naciśnij jednocześnie przycisk kontrolny oraz strzałkę do góry.

Stopnie Celsjusza i Farenheita

DaVinci IQ 2 pozwala na wyświetlanie aktualnej temperatury w dwóch jednostkach – stopniach Celsjusza i stopniach Farenheita. Aby przełączać się między tymi jednostkami, naciśnij wszystkie trzy przyciski jednocześnie.

DaVinci IQ2 - stopnie Celsjusza i Farenheita
DaVinci IQ2 – stopnie Celsjusza i Farenheita

Stan naładowania baterii

DaVinci IQ2 nie posiada standardowego wyświetlacza, na którym w każdym momencie widoczny byłby wskaźnik naładowania baterii. Jako, że bateria w tym urządzeniu ładuje się dosyć długo, a sesja waporyzacji może potrwać maksymalnie 80 minut, to warto monitorować stan naładowania baterii.

DaVinci IQ2 - wskaźnik baterii
Wskaźnik naładowania baterii w IQ2

Naciśnij jednocześnie i przytrzymaj przycisk w górę i w dół, a nietypowy wyświetlacz IQ2 wyświetli wskaźnik naładowania baterii. Kiedy wskaźnik naładowania baterii spadnie do 10%, urządzenie zacznie wibrować i pojawi się znaczek baterii.

Wbudowana wykałaczka

Pod górną pokrywą i wzdłuż wewnętrznej ściany znajduje się metalowa “wykałaczka”. Służy ona do:

 • wyjmowania “komory smaku”
 • mieszania i pakowania zioła
 • wyjmowania kapsułki dozującej
 • usuwania resztek suszu
DaVinci IQ2 - metalowa wykałaczka do waporyzatora
DaVinci IQ2 – metalowa wykałaczka do waporyzatora

Perła Zirconia do regulacji objętości komory

Pod dolną pokrywą, która jest swego rodzaju zamknięciem komory na susz, znajduje się ceramiczna perła, którą możesz regulować objętość komory.

DaVinci IQ2 - perła zakręcona
Zakręcona perła, aby zmieścić więcej suszu w komorze grzewczej

Obracając perłę możesz zwiększyć lub zmniejszyć objętość komory grzewczej nawet o 50%. Aby zwiększyć gęstość pary, wykręć lekko perłę, która dociśnie susz, aby ten był ciasno spakowany w komorze grzewczej.

DaVinci IQ2 - perła odkręcona
Odkręcona perła, aby mocniej ubić susz w komorze grzewczej

Ceramiczna ścieżka pary i “flavor chamber”

DaVinci IQ2 - jak wyciągnąć Flavor Chamber (komora smaku)
Komora “Flavor Chaber”, którą można wyciągnąć przy pomocy metalowej wykałaczki zamontowanej pod górną pokrywą

Ceramiczna ścieżka pary Zirconia w DaVinci IQ2 pomaga w chłodzeniu pary i służy również jako pojemnik na zioła. Możesz użyć wbudowanej wykałaczki, aby wyjąć “komorę smakową” w celu wyczyszczenia, wymiany lub aby schować w niej susz i wykorzystać go w przyszłości.

DaVinci IQ2 Flavor Chamber - komora smaku
Po wyciągnięciu “Flavor Chamber” możemy ją z łatwością wyczyścić z resztek suszu, które się do niej przedostały

Kapsułki dozujące – Dosage Pod

Kapsułka dozująca mieści do 0,2 grama zioła i można ją wstępnie załadować w celu łatwego użycia np. w podróży. Wstępnie załadowaną kapsułkę możesz w każdej chwili umieścić w komorze i cieszyć się waporyzacją.

Kapsułka dozująca do waporyzatora DaVinci IQ2
Kapsułka dozująca oraz pojemnik na komorę, który można schować do kieszeni

Dzięki kapsułce nie musisz wyciągać suszu, mielić go i umieszczać w komorze. Po prostu nabijasz nabój wypełniony suszem do komory i odpalasz. Używanie go pomaga również utrzymać komorę w czystości.

Kapsułka dozująca z etui do waporyzatora DaVinci IQ2
Kapsułka dozująca umieszczona w etui

Aby wyciągnąć kapsułkę, otwórz na minutę dolną pokrywkę, aby komora ostygła i użyj wykałaczki, aby wyciągnąć kapsułkę z komory grzewczej. Wyczyść kapsułkę po każdym użyciu.

Jak używać DaVinci IQ2?

Kliknij przycisk zasilania pięć razy, aby aktywować IQ2. Wybierz jedną z inteligentnych ścieżek, a urządzenie nagrzeje się automatycznie do określonej temperatury. Waporyzator zawibruje, gdy osiągnie żądaną temperaturę. Na Smart Path IQ2 zaczyna się od najniższej temperatury i stopniowo wzrasta o 10 stopni w ciągu następnych ośmiu minut.

W trybie Smart Path naciśnij raz przycisk zasilania, aby wyświetlić aktualną temperaturę. W tym momencie możesz przejść do trybu precyzyjnego, naciskając strzałki w górę lub w dół, aby ustawić temperaturę w określonym stopniu między 176 a 221°C. Kiedy waporyzator osiągnie pożądaną temperaturę i będziesz gotowy, zacznij wdychać i ciesz się najwyższą jakością pary!

Wspomnę tutaj, że naciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania aktywuje „boost”, w którym IQ2 szybko nagrzewa się do 210 stopni. Po zwolnieniu przycisku urządzenie przechodzi w „tryb czuwania” i chłodzi urządzenie. Możesz jednak wrócić do poprzednio ustawionej temperatury, naciskając raz strzałkę w górę lub w dół.

Aby przełączać się między stopniami Celsjusza i Fahrenheita, naciśnij jednocześnie wszystkie trzy przyciski. Jeśli chcesz przywrócić ustawienia fabryczne, wyłącz IQ2 i naciśnij, a następnie przytrzymaj wszystkie trzy przyciski przez 10 sekund. Gdy urządzenie zawibruje, będzie to oznaczało, że ustawienia fabryczne zostały przywrócone.

DaVinci IQ2: Czyszczenie i konserwacja

IQ2 jest znacznie łatwiejszy do czyszczenia niż stara wersja. Marka zmodyfikowała komorę, dzięki czemu czyszczenie i konserwacja są mniej uciążliwe. Głębokie czyszczenie można przeprowadzić w mniej niż 10 minut, wykonując następujące czynności:

 • Trzymając urządzenie do góry nogami, użyj chusteczek nasączonych alkoholem, aby wyczyścić komorę i perłę.
 • Zdejmij ustnik, nasadkę i ścieżkę pary. Zanurz ustnik i ścieżkę pary w alkoholu izopropylowym. Zdejmij o-ring z zakrętki i włóż zakrętkę również do alkoholu.
 • Następnie umieść uszczelkę ustnika i O-ring z nasadki w ciepłej wodzie z mydłem.
 • Opłucz części, które były w alkoholu i upewnij się, że wszystko jest suche przed ponownym użyciem IQ2.
 • Idealnie byłoby szybko wyszczotkować perłę i komorę grzewczą po każdym użyciu.

DaVinci IQ vs. DaVinci IQ2

W porównaniu do poprzedniej wersji, IQ2 zapewnia lepszy przepływ powietrza i wyższą wydajność chmury.

 • Regulowane pokrętło przepływu powietrza oznacza, że możesz mieć do 67% większy przepływ powietrza niż pierwszy IQ lub 40% mniej.
 • Perła umożliwia łatwiejsze dostosowanie rozmiaru komory. Komora jest również grubszy, a wokół akumulatora jest więcej izolacji. Rezultatem jest lepsza konsystencja podczas podgrzewania materiału.
 • Istnieją modyfikacje IQ2, które znacznie ułatwiają czyszczenie.
 • IQ2 jest dostarczany z pojemnikiem dozującym i ceramicznym krążkiem, którego można używać do koncentratów.
 • DaVinci IQ2 posiada dodatkowo metalową wykałaczkę znajdujacą się pod górną pokrywą, szklaną perłę i szklany ustnik. Nie wspominając o ścieżce pary z ceramiki Zirconia i ceramicznej komorze wyłożonej szkłem.
 • IQ2 nagrzewa się dwa razy dłużej niż jego poprzednik.

Ostatnie przemyślenia na temat DaVinci IQ2

Podsumowując, DaVinci IQ2 zasługuje na swoją reputację jednego z najlepiej ocenianych waporyzatorów kondukcyjnych na rynku. Szybko podgrzewa zioła lub koncentraty i oferuje doskonały smak i produkcję pary. W zestawie znajdziemy wszystko, co potrzebne, a dodatkowe akcesoria są szeroko dostępne.

Air Dial to fantastyczna innowacja, która pozwala dostosować wrażenia z wapowania. Dzięki niej możemy przez długi czas testować efekty płynące z różnych ustawień przepływu powietrza.

Funkcja predefiniowanych ustawień temperatury – Smart Path, kontroluje temperaturę i przez 8 minut zwiększa ją o 10 stopni, pozwala cieszyć się waporyzacją na innym poziomie. Funkcja BOOST pozwala natomiast w szybkim czasie nagrzać waporyzator do 210°C, dzięki czemu możemy przyjąć “szybką chmurkę”.

Głównym minusem jest czas potrzebny na pełne naładowanie. Gdyby DaVinci mógł skrócić czas do trzech godzin, trudno byłoby z nim konkurować. Zewnętrzna ładowarka pozwala na naładowanie 2 baterii jednocześnie w czasie 3 godzin, ale nie jest dołączona do zestawu. Ponadto cena dla niektórych jest zbyt wysoka, ale jeśli chcesz uzyskać jak najlepsze wrażenia z waporyzacji, warto wybrać DaVinci IQ2.

DaVinci IQ2 kupisz na www.VapeFully.com/pl/ 55zł taniej z kodem rabatowym: FAKTY

davinci iq2 miniaturka

DaVinci IQ2

1099zł
Kup teraz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze recenzje