- Reklama -
Banner

Czynniki, które wpływają na tempo spalania marihuany

Chyba każdemu konsumentowi marihuany wystarczy czysty kwiat konopi, sprzęt do palenia, zapalniczka i młynek, aby móc delektować się smakiem marihuany. Jednak kiedy wszystko już jest gotowe, istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na wrażenia z konsumpcji, na przykład tempo spalania. Chociaż zdrowszą alternatywą dla palenia jest waporyzacja, to zdecydowana większość konsumentów konopi wciąż decyduje się na spalanie materiału roślinnego, co nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem.

Tempo palenia się konopi może poważnie wpłynąć na czas  i nastrój podczas sesji palenia. Niektórzy lubią, kiedy konopie palą się powoli, ale zbyt wolne spalanie może stać się uciążliwe. Szybkie palenie może być pożądane, jeśli się spieszymy, ale może denerwować, kiedy chcemy w spokoju skonsumować jointa. Oczywiście, nikt nie lubi również nierównego spalania, a jeśli chodzi o jointy i blunty, to nierównomierne spalanie może doprowadzić do zmarnowania się części materiału.

Ale jak sprawić, aby marihuana spalała się szybciej lub wolniej? Istnieje wiele czynników, które mogą potencjalnie wpłynąć na wskaźnik spalania konopi indyjskich, więc spróbujmy objaśnić kilka ważnych zmiennych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wilgoć i wskaźnik spalania marihuany

Wilgotność marihuany jest najważniejszym czynnikiem, który wpływa na jej tempo spalania się. Wpływ na wilgotność ma wiele czynników, takich jak warunki uprawy i zbiorów, oraz metody pakowania i przechowywania.

Po ścięciu roślin konopi indyjskich kwiaty są suszone, przez co poziom wilgoci znacznie spada. Szybkość z jaką się to odbywa zależy od czynników otoczenia, takich jak temperatura, wilgotność i przepływ powietrza. Niemniej jednak marihuana cały czas traci swoją wilgoć, a nieprawidłowe przechowywanie może sprawić, że kwiaty przeschną. Mocno wysuszona marihuana spali się dużo szybciej, niż delikatnie wilgotne kwiaty. Konopie indyjskie o wilgoci w granicach 3-8% mają najbardziej pożądaną szybkość spalania.

Wpływ przepływu powietrza podczas palenia marihuany

Niezależnie od tego, czy nabijasz lufkę, czy kręcisz jointa, przepływ powietrza będzie czynnikiem decydującym o tempie spalania. Ogólnie rzecz biorąc, większy przepływ powietrza zwykle oznacza szybsze spalanie i vice versa, chociaż istnieje kilka czynników, które mają na to wpływ.

Jednym z głównych czynników wpływających na przepływ powietrza jest sposób rozdrobnienia suszu w ramach przygotowań do spożycia. Ręczne kruszenie marihuany może powodować nierówną konsystencję, przez co szybkość spalania będzie wolniejsza, a susz może się spalać nierównomiernie. Używanie grindera (młynka) sprawi, że konopie będą zmielone równomiernie, przez co będą się one odpowiednio wypalać.

W większości przypadków zbyt mocno zbite konopie spowodują spadek przepływu powietrza, a tym samym spalanie będzie wolniejsze. Umieszczenie całego topka w lufce lub fajce również doprowadzi do wolniejszego spalania.

Przepływ powietrza jest jednak znacznie ważniejszy, kiedy mówimy o skręcaniu jointa lub blunta. Doskonale palący się joint jest jednak w dużej mierze kwestią doświadczenia. Oprócz idealnej konstrukcji, ważne jest aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza między suszem, a bibułką. Ważnym czynnikiem jest również unikanie tworzenia się luk lub zbyt zbitych sekcji w joincie.

Inne czynniki wpływające na tempo spalania

Istnieją również inne czynniki, które wpływają na prędkość spalania konopi. Zastosowanie zbyt dużej ilości ognia może spowodować zbyt szybkie spalanie się materiału, podczas gdy podgrzewanie (a nie spalanie) marihuany doprowadzi do wolniejszego procesu waporyzacji i uwolnienia się większej ilości kannabinoidów.

Błędem jest również podpalanie całego cybucha w bongu lub lufce. Warto spróbować innej metody, zwłaszcza kiedy konopie konsumuje się w kilka osób. Zamiast podpalać cały materiał, warto podpalić np. tylko 1/4 całego cybucha, dzięki czemu każdy będzie mógł cieszyć się smaczną chmurką, a nie smakiem popiołu.

Kolejnym czynnikiem jest prędkość zaciągania się. Im szybciej zaciągamy dym, tym większy jest przepływ powietrza, co skutkuje szybszym spalaniem się materiału. W przypadku palenia jointów ciekawym sposobem jest zaciąganie się dymem, jednocześnie zaciągając się powietrzem spoza jointa. Wystarczy przyłożyć usta do ustnika tak, aby móc zaciągać się dymem i świeżym powietrzem. Ta metoda pozwala na osiągnięcie pożądanych rezultatów, spalając mniejszą część materiału, niż zwykle, jednak nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Teraz, gdy znasz już różne czynniki, które mogą mieć wpływ na szybkość spalania marihuany, będziesz mógł wpływać na tempo spalania oraz będziesz wiedzieć, dlaczego konopie spalają się zbyt szybko lub zbyt wolno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
  • Growkit APE

    Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

    189 
  • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

    359 
  • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

    69 
  • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

    29 
  • Growkit Golden Teacher

    Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

    179 

Mogą Cię zainteresować