Czy Unia Europejska zwiększy limit dopuszczalnego stężenia THC w konopiach?

Unia Europejska może zwiększyć dopuszczalne stężenie THC w konopiach

Rośnie nacisk na Unię Europejską, aby ta zmieniła limit dopuszczalnego stężenia THC w konopiach. Jak donosi Hemp Today, Komisja Parlamentu Europejskiego ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi niedawno zatwierdziła partię wniosków, które wpłynęły do Wspólnej Polityki Rolnej UE (WPR). We wnioskach zostały zawarte informacje o zwiększeniu dopuszczalnego limitu THC w konopiach z 0,2% do 0,3%.

Europejscy działacze konopni od pewnego czasu naciskają na zwiększenie maksymalnego stężenia THC w konopiach. Mówią, że stężenie THC na poziomie 0,2% ogranicza wybór odmian konopi, które można uprawiać, co utrudnia konkurowanie z innymi krajami, w których maksymalne stężenie THC wynosi 0,3% lub 1%.

Firmy, które produkują susz CBD z pewnością ucieszyłyby się ze zwiększenia limitu THC do 0,3% lub 1%. Obecnie w Europie popularność zyskują kwiaty konopi CBD, których zawartość THC nie może przekraczać 0,2%. Przy zwiększeniu tego limitu do 0,3%, liczba możliwych do uprawy odmian z pewnością by się zwiększyła.

Limit 0,2% THC dotyczy jednak rosnącej rośliny, a nie gotowych produktów na bazie konopi. Wielu chce podwyższenia limitu THC do 1%, co ma miejsce w Szwajcarii, chociaż jest mało prawdopodobne, że taki limit zatwierdzony.

Limity mogą zostać podniesione w styczniu 2021 roku

Wspólna polityka rolna UE, wprowadzona w 1962 r., ma zostać odświeżona do 2021 r. Jeśli więc zmiany zostaną zatwierdzone przez Parlament Europejski i Radę UE, to nowe przepisy zaczną obowiązywać od stycznia 2021 roku.

Do 1999 roku limit THC dla konopi uprawianych w Unii Europejskiej wynosił 0,3%. Obecnie na liście zatwierdzonej przez UE znajduje się obecnie 66 odmian konopi. Wszystkie są wybrane ze względu na niską zawartość THC i cechy takie jak mocne łodygi (na włókno) i obfite nasiona (na żywność).

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rząd USA poszukuje osób do skręcania jointów do badań naukowych

Rząd USA poszukuje osób, które będą skręcać jointy do badań naukowych

420 historia pochodzenia święta palaczy marihuany 20 kwietnia

420: Jak 20 kwietnia stał się świętem palaczy marihuany