- Reklama -
Banner

Czy marihuana rozleniwia? Oto, co mówi nauka

Czy stereotyp leniwego i nieproduktywnego konsumenta konopi jest prawdziwy?

Umysł i ciało każdego człowieka są inne, więc każdy inaczej reaguje na substancje, takie jak kawa, czy konopie. Jeśli chodzi o konopie indyjskie, to istnieją dowody zarówno na obalenie, jak i na potwierdzenie tezy, że używanie marihuany rozleniwia.

Według najnowszych badań, konopie indyjskie zwiększają wydajność wielu Amerykanów. Badanie wykazało, że ludzie mieszkający w stanach, w których programy medyczne związane z konopiami indyjskimi działają od dłuższego czasu, są bardziej produktywni w pracy. To badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Temple University, a także Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. Naukowcy zbadali odpowiedzi od ponad 100 000 osób w wieku 51 lat i starszych.

Idąc za stereotypem marihuany i lenistwa, można by się spodziewać, że w miarę jak coraz więcej stanów liberalizuje przepisy dotyczące konopi indyjskich, populacja stanie się mniej wydajna. W rzeczywistości naukowcy odkryli 5-procentowy wzrost zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin wśród ponad 100,000 badanych osób.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jeszcze bardziej wymowne jest to, że ci, którzy używali konopi w leczeniu przewlekłego bólu, jaskry lub nowotworu, mieli 7,3-procentowy wzrost zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin.

Dlaczego marihuana sprawia, że Amerykanie są bardziej produktywni?

Naukowcy doszli do wniosku, że konopie indyjskie poprawiają zdrowie pracowników. Dane pokazały, że pacjenci w stanach z legalną marihuaną doświadczają 4,8 procent mniej bólu. Mniej bólu oznacza więcej energii, co oznacza większą wydajność. Co więcej, badania wykazały również pozytywny wpływ konopi na sen – ci, którzy śpią lepiej, będą bardziej produktywni.

Według CDC koszty związane z chorobami kosztują amerykańskie firmy ponad 225 miliardów dolarów rocznie. Koszt ten wynosi równowartość około 1600$ na pracownika. W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie Wisconsin stwierdzono, że pracownicy w stanach z medyczną marihuaną mają o 8 procent mniej dni chorobowych. niż osoby pracujące w stanach, gdzie medyczna marihuana jest nielegalna.

Ale czy cannabis może sprawić, że niektórzy ludzie przestaną być produktywni?

Tak. Chociaż badania pokazują, że marihuana medyczna pomaga poprawić ogólną wydajność, konieczne jest stwierdzenie, że badania te koncentrują się na medycznych wartościach konopi. Jeśli konopie pomogą złagodzić ból, to oczywiście zwiększy to produktywność.

Ale co z przeciętną osobą palącą jointy w celach rekreacyjnych?

Indywidualna reakcja na konopie zależy po prostu od ciała i umysłu danej jednostki. Niektórzy ludzie palą jointa i stają się bardziej kreatywni, podczas gdy inni po spaleniu chcą usiąść, zrelaksować się i zapomnieć o wszystkim.

Jest tu wiele różnych czynników. Zmienne, takie jak częstotliwość konsumpcji, środowisko, nastrój przed przyjęciem marihuany, typ osobowości, zdrowie, genetyka i inne czynniki, będą decydować o tym, czy konopie zmienią Cię w pracoholika, czy w leniwca.

Jeśli chcesz się zrelaksować, ale nie chcesz zamienić się w leniwca, to możesz używać Cannabis Light – legalnego suszu konopnego, po którym wciąż będziesz mieć energię na działanie, a jednocześnie będziesz odczuwał przyjemną “mgiełkę” na głowie.

Konopie mogą zmniejszać motywację

Patrząc na konsumentów konopi indyjskich, którzy zaczęli używać marihuany w młodszym wieku, istnieją argumenty przemawiające za tym, że konopie mogą pogarszać motywację.

Badania pokazują, że wieloletni konsumenci konopi, którzy zaczęli używać marihuany w młodym wieku, mają niższy poziom dopaminy. Dopamina jest neuroprzekaźnikiem bezpośrednio związanym z motywacją i układem nagrody w mózgu. Badanie przeprowadzone w 2013 r. w Imperial College London, UCL i King’s College London wykazało, że ponieważ długotrwałe spożycie konopi powoduje mniejszą produkcję dopaminy, może to obniżyć poziom motywacji.

Z tego badania nie możemy jednak wyciągnąć żadnych wniosków w odniesieniu do osób, które zaczynają używać konopi w późniejszym życiu. Mózg w okresie dorastania jest bardziej plastyczny i bardziej podatny na substancje zewnętrzne.

Jeśli palenie dużej ilości marihuany zaostrza złe nawyki i pogarsza motywację, to na pewno taka osoba może częściowo obwiniać o to marihuanę – a właściwie, to siebie. Nie wszyscy musza palić konopie bogate w THC. Być może kwiaty konopi CBD wywołają stan, na którym Ci zależy i będziesz mógł zrezygnować z THC, który przy nadmiernym używaniu może wywołać niepożądane skutki uboczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować