Czy marihuana przestanie być narkotykiem?

W pierwszej połowie 2016 roku, DEA (Amerykańska agencja rządowa, utworzona w celu walki z narkotykami) ma zdecydować, czy konopie zostaną przekwalifikowane i zostaną usunięte z grupy narkotyków, takich jak heroina. Według prawa federalnego, marihuana jest aktualnie tak groźnym narkotykiem jak heroina czy kokaina.

marihuana narkotykiem
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W liście napisanym przez senator Elizabeth Warren i siedmiu innych senatorów, wzywają oni DEA do ułatwienia badań nad medycznymi zastosowaniami marihuany, co aktualnie jest utrudnione, ze względu na aktualną klasyfikację marihuany w grupie o “braku znanych wartości medycznych.”

“Marihuana została sklasyfikowana w wykazie I wraz z heroiną i LSD. Ponowne sklasyfikowanie marihuany nie sprawi, że będzie ona legalna, ale może złagodzić ograniczenia dotyczące badań i zmniejszyć kary za przestępstwa związane z marihuaną.”

“DEA rozumie szerokie zainteresowanie szybkim przeklasyfikowaniem konopi i ma nadzieję, że stanie się to w pierwszej połowie 2016 roku”, można przeczytać w liście do DEA, który został opublikowany w Huffington Post.

Umieszczenie marihuany w grupie narkotyków o braku znanych wartości medycznych, razem z heroiną jest czystą hipokryzją, biorąc pod uwagę, że Stany Zjednoczone posiadają patent na antyoksydacyjne i neuroprotekcyjne właściwości marihuany.

Pełny list do DEA można przeczytać tutaj.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -