- Reklama -
Banner

Czy marihuana przestanie być narkotykiem?

W pierwszej połowie 2016 roku, DEA (Amerykańska agencja rządowa, utworzona w celu walki z narkotykami) ma zdecydować, czy konopie zostaną przekwalifikowane i zostaną usunięte z grupy narkotyków, takich jak heroina. Według prawa federalnego, marihuana jest aktualnie tak groźnym narkotykiem jak heroina czy kokaina.

W liście napisanym przez senator Elizabeth Warren i siedmiu innych senatorów, wzywają oni DEA do ułatwienia badań nad medycznymi zastosowaniami marihuany, co aktualnie jest utrudnione, ze względu na aktualną klasyfikację marihuany w grupie o “braku znanych wartości medycznych.”

“Marihuana została sklasyfikowana w wykazie I wraz z heroiną i LSD. Ponowne sklasyfikowanie marihuany nie sprawi, że będzie ona legalna, ale może złagodzić ograniczenia dotyczące badań i zmniejszyć kary za przestępstwa związane z marihuaną.”

“DEA rozumie szerokie zainteresowanie szybkim przeklasyfikowaniem konopi i ma nadzieję, że stanie się to w pierwszej połowie 2016 roku”, można przeczytać w liście do DEA, który został opublikowany w Huffington Post.

Umieszczenie marihuany w grupie narkotyków o braku znanych wartości medycznych, razem z heroiną jest czystą hipokryzją, biorąc pod uwagę, że Stany Zjednoczone posiadają patent na antyoksydacyjne i neuroprotekcyjne właściwości marihuany.

Pełny list do DEA można przeczytać tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 

Mogą Cię zainteresować