- Reklama -
Banner

Czy Luksemburg zalegalizuje marihuanę w 2023 roku?

Luksemburg powoli zbliża się do końca procesu mającego na celu zezwolenie na produkcję i sprzedaż rekreacyjnej marihuany. Prawdopodobnie nie uda się go jednak zakończyć przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 8 października 2023 r. – oświadczyła w radiu 100,7 minister zdrowia Paulette Lenert.

Nie jesteśmy pewni, czy sfinalizujemy to podczas tej kadencji” – powiedziała, mówiąc o projekcie legalizacji konopi indyjskich.

W rozmowie w radiu 100.7 Paulette Lenert wyjaśniła, że ​​pandemia covid-19 opóźniła proces legislacyjny, przesuwając go na ten rok. Proces ten powinien zakończyć się jednak do końca 2023 roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Luksemburg zalegalizował konopie indyjskie do celów medycznych w 2018 r. W czerwcu ubiegłego roku podjęto kolejny krok, wstępnie przyjmując projekt ustawy zezwalającej na osobistą konsumpcję w domu i uprawę z nasion maksymalnie czterech roślin konopi indyjskich na gospodarstwo domowe. Ta ustawa nadal jednak oczekuje na opinię Rady Stanu. 

Zanim Luksemburg zalegalizuje marihuanę, musi najpierw ustalić ramy prawne dla uprawy i sprzedaży medycznej i rekreacyjnej marihuany.

Musimy ewoluować w ramach, w których celem jest pokazanie, że ten projekt może mieć pozytywny wpływ na zdrowie publiczne” – powiedziała Paulette Lenert.

Paulette Lenert i Elena Bienfait, dyrektor krajowego centrum przeciwdziałania narkomanii, zgodnie twierdzą, że po zalegalizowaniu marihuany profilaktyka będzie łatwiejsza do wdrożenia, bo łatwiej jest otwarcie mówić o czymś, co jest legalne.

Nie chodzi o namawianie do abstynencji, ponieważ nie jest to cel osiągalny w społeczeństwie. Chodzi o uregulowanie i wyciągnięcie tych ludzi z czarnego rynku, a nie kryminalizację konsumentów” – powiedziała Elena Bienfait.

Czekając na zakończenie procesu legislacyjnego, Luksemburg może czerpać inspirację z już istniejących modeli, szczególnie w odniesieniu do medycznej marihuany.

Plan legalizacji marihuany w Luksemburgu niekoniecznie podoba się krajom sąsiadującym z Luksemburgiem. Niemcy i Francja pod koniec 2021 roku obawiały się, że złagodzenie przepisów zachęci ludzi do kupowania konopi w Luksemburgu i przemycanie ich do sąsiadujących państw.

Niemcy prawdopodobnie już nie obawiają się tego, ponieważ ogłosiły zamiar legalizacji marihuany dla dorosłych, więc z pozostał tylko jeden sąsiad, który może nie być zadowolony z legalizacji konopi w Luksemburgu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować