- Reklama -
Banner

Czy jazda pod wpływem marihuany naprawdę jest problemem?

Medyczna marihuana budzi kontrowersję w odniesieniu do kwestii upośledzenia zdolności prowadzenia pojazdów. Zarejestrowani pacjenci medycznej marihuany, którzy prowadzą samochód mogą się spodziewać takiego samego traktowania jak osoby pod wpływem leków przeciwbólowych na receptę, i wielu z nich obawia się, że ze względu na sposób metabolizowania marihuany w organizmie, znaczna liczba obywateli może zostać niesłusznie aresztowana.

Nawet w Kolorado i Waszyngtonie policja korzysta z koncepcji podobnej do mierzenia zawartości alkoholu we krwi, podczas gdy zawartość THC w organizmie jest sprawą indywidualną.

Panuje pogląd, że skoro mamy alkomat do badania zawartości alkoholu we krwi, to zrobimy podobny do marihuany“, powiedział zastępca dyrektora NORML Paul Armentano. “Problemem jest to, że marihuana nie jest metabolizowana i wchłaniana przez organizm w taki sam sposób jak alkohol.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wielu ekspertów zgadza się z Armentano, dostarczając konkretnych dowodów na to, że marihuana powinna być traktowana zupełnie inaczej niż alkohol. Ostatnie badania opublikowane w Medical Marijuana Review dowodzą, że kierowcy z zawartością alkoholu we krwi na poziomie 0,12%  są 30 razy bardziej narażeni na udział w poważnym wypadku, niż kierowcy z dowolną ilością marihuany w organizmie.

Zwolennicy marihuany argumentują, że badanie zawartości THC jest niezwykle trudne, ponieważ istnieje wiele dowodów na to, że doświadczeni palacze nie upalą się taką samą ilością, jaka wystarczy nowicjiszowi.

“Jest trochę różnicy między początkującymi użytkownikami marihuany, a osobami, które używają jej na co dzień do celów medycznych lub rekreacyjnie”, powiedziała Dana Larsen z Sensible BC.

Larsen mówi, że problem jest drażliwy i trudny do usunięcia, ponieważ nikt nie chce promować jazdy po paleniu jointów. Jednak uważa się, że w przypadku marihuany, osoby pod jej wpływem mogą w rzeczywistości prowadzić lepiej, ponieważ bardziej koncentrują się na jeździe i prowadzą ostrożniej.

Należy zwrócić uwagę na to, że osoby które palą na co dzień są już przyzwyczajeni do bycia pod wpływem marihuany i potrafią wykonywać wszystkie czynności bez większych zaburzeń. Nie popieramy jazdy po użyciu jakichkolwiek środków psychoaktywnych, i należy dążyć do wyeliminowania kierowców pod ich wpływem. Zwracamy jednak uwagę na to, że metabolity marihuany mogą się utrzymywać nawet do 3 miesięcy w moczu, i do miesiąca we krwi po jednorazowym użyciu. Tak więc, jeśli zapalisz jointa, a za 2 tygodnie policja zrobi Ci test na obecność THC, mogą oni twierdzić, że jesteś pod wpływem, a to jest absurdem.

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować