- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Czy bierna waporyzacja marihuany jest szkodliwa?

Wszyscy słyszeliśmy opinie na temat biernego palenia marihuany. Ale jak wygląda bierna inhalacja oparów z waporyzatora? Jeśli używacie vaporizera to pewnie chcieliście wyeliminować negatywne skutki palenia marihuany. Warto zastanowić się czy przebywanie w jednym pomieszczeniu z osobą waporyzującą marihuanę jest szkodliwe.

bierna waporyzacja marihuany - czy to jest szkodliwe?
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Bierne palenie marihuany

bierna waporyzacja
fot. dailytech.com

Czy przebywanie w jednym pomieszczeniu z osobami które palą marihuanę sprawi, że wynik testu na obecność THC wyjedzie pozytywnie? To możliwe. Tak mówią wyniki badań opublikowanych w tym tygodniu w Journal Analytical Toxicology.

John Hopkins z University of Baltimore ocenił wpływ dymu z marihuany na osoby niepalące. Każdy z uczestników badań spędził 60minut w zamkniętej komorze bez wentylacji, podczas gdy sześć innych osób paliło marihuanę o różnej mocy. Po inhalacji, niepalący oddawali 13 razy próbki moczu przez następne 34 godziny.

Próbki te badano na obecność karboksy-THC, głównego metabolitu wykrywanego przez testery. Każdy z sześciu uczestników ukończył trzy oddzielne sesje w komorze. Naukowcy stwierdzili, że bierne palenie w tym środowisku spowodowało wykrycie karboksy-THC w moczu.

Czy bierna waporyzacja jest szkodliwa?

Nie, para z waporyzatora nie jest szkodliwa. Ostatnie badania, które badały tę kwestią prowadzone były w 2014 roku. Dr Burstyn starał się zbadań wpływ wdychania oparów z waporyzatora na zdrowie osób narażonych na ich inhalację.

- Reklama - Cannabis Light logo

Ostatecznie stwierdził, że ryzyko związane z biernym wdychaniem zwaporyzowanej marihuany są niewielkie. Jeśli ryzyko jest niewielkie, to możemy założyć, że osoby waporyzujące marihuanę nie będą miały problemów ze zdrowiem.

Powyższe wnioski sugerują, że zaciąganie się oparami z podgrzanej marihuany nie będzie szkodliwe. Badanie pokazało, że nie ma powodów, aby obawiać się o swoje zdrowie, kiedy znajduje się w jednym pomieszczeniu z osobą waporyzującą susz.

Chociaż ryzyko problemów zdrowotnych może być niewielkie, nie znaczy to, że można dmuchać parą w twarz innym osobom.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o zaletach waporyzacji marihuany.

Kup waporyzator w sklepie VapeFully
Kup waporyzator w sklepie VapeFully
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -