- Reklama -
Banner

Czy bierna waporyzacja marihuany jest szkodliwa?

Wszyscy słyszeliśmy opinie na temat biernego palenia marihuany. Ale jak wygląda bierna inhalacja oparów z waporyzatora? Jeśli używacie vaporizera to pewnie chcieliście wyeliminować negatywne skutki palenia marihuany. Warto zastanowić się czy przebywanie w jednym pomieszczeniu z osobą waporyzującą marihuanę jest szkodliwe.

Bierne palenie marihuany

bierna waporyzacja
fot. dailytech.com

Czy przebywanie w jednym pomieszczeniu z osobami które palą marihuanę sprawi, że wynik testu na obecność THC wyjedzie pozytywnie? To możliwe. Tak mówią wyniki badań opublikowanych w tym tygodniu w Journal Analytical Toxicology.

John Hopkins z University of Baltimore ocenił wpływ dymu z marihuany na osoby niepalące. Każdy z uczestników badań spędził 60minut w zamkniętej komorze bez wentylacji, podczas gdy sześć innych osób paliło marihuanę o różnej mocy. Po inhalacji, niepalący oddawali 13 razy próbki moczu przez następne 34 godziny.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Próbki te badano na obecność karboksy-THC, głównego metabolitu wykrywanego przez testery. Każdy z sześciu uczestników ukończył trzy oddzielne sesje w komorze. Naukowcy stwierdzili, że bierne palenie w tym środowisku spowodowało wykrycie karboksy-THC w moczu.

Czy bierna waporyzacja jest szkodliwa?

Nie, para z waporyzatora nie jest szkodliwa. Ostatnie badania, które badały tę kwestią prowadzone były w 2014 roku. Dr Burstyn starał się zbadań wpływ wdychania oparów z waporyzatora na zdrowie osób narażonych na ich inhalację.

Ostatecznie stwierdził, że ryzyko związane z biernym wdychaniem zwaporyzowanej marihuany są niewielkie. Jeśli ryzyko jest niewielkie, to możemy założyć, że osoby waporyzujące marihuanę nie będą miały problemów ze zdrowiem.

Powyższe wnioski sugerują, że zaciąganie się oparami z podgrzanej marihuany nie będzie szkodliwe. Badanie pokazało, że nie ma powodów, aby obawiać się o swoje zdrowie, kiedy znajduje się w jednym pomieszczeniu z osobą waporyzującą susz.

Chociaż ryzyko problemów zdrowotnych może być niewielkie, nie znaczy to, że można dmuchać parą w twarz innym osobom.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o zaletach waporyzacji marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować