Co użytkownicy marihuany sądzą o prowadzeniu samochodu pod wpływem THC?

Palenie marihuany i jazda samochodem? To z pewnością rzecz, która przytrafia się konsumentom trawki. Co ciekawe, najnowsza sonda przeprowadzona na grupie 600 kierowców wskazuje, że prawie 40 procent z nich nie obawia się wsiąść za kierownicę w ciągu dwóch godzin od palenia.

Jazda samochodem po paleniu marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Sonda została przeprowadzona przez Instamotor, czyli serwis, który łączy sprzedawców używanych samochodów i nowych nabywców. Instamotor prowadzi również bloga, gdzie opisuje kwestie związane z prowadzeniem samochodu pod wpływem marihuany.

W USA już 8 stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, ale w każdym z nich prowadzenie samochodu po spożyciu marihuany jest nielegalne.

Pracownicy Instamotor przeprowadzili sondę z 600 kierowcami każdego z tych sanów, aby sprawdzić, czy wsiadają za kółko po spożyciu marihuany. Oto ich wnioski:

Wśród respondentów, którzy przyznali się do prowadzenia samochodu po spożyciu marihuany, 39% z nich nie obawia się prowadzić auta w ciągu dwóch godzin po paleniu lub spożyciu marihuany. Wśród tej samej grupy respondentów 42% kierowców nie czuje się komfortowo prowadząc samochód pod wpływem THC, a 19% twierdzi, że zależy to od wielu czynników.

Niedawno opublikowany raport federalny stwierdził, że obecnie nie ma dowodów na wykrycie upośledzenia zdolności prowadzenia pojazdów pod wpływem marihuany, pomimo, że w wielu stanach osoby posiadające stężenie THC powyżej normy są uznawane za winnych prowadzenia samochodów pod wpływem narkotyków.

“Niektóre stany ustalają limit THC w swoich przepisach wskazujących, że jeśli stężenie THC podejrzanej osoby przekracza poziom (zwykle wynosi on 5ng/ml krwi), podejrzany uznany jest za winnego jazdy pod wpływem narkotyków.” – stwierdza raport przeprowadzony przez Administrację Bezpieczeństwa Ruchu Krajowej (National Highway Traffic Administration (NHTSA).

W raporcie zauważono, że “osoby, w których organizmie wykryto marihuanę, wykazały niższą średnią prędkość, zwiększony czas jazdy poniżej limitu prędkości i zwiększoną odległość podczas jazdy za samochodem.”

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -