- Reklama -
Banner

Co się dzieje w Kolorado 2 lata po legalizacji marihuany

Dwa lata odkąd mieszkańcy Kolorado mogą legalnie kupować marihuanę do celów rekreacyjnych, stano widzi ogromne korzyści na wielu płaszczyznach.

Po pierwsze i najważniejsze, tysiące ludzi nie trafiło do więzienia za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Liczba osób skazanych za posiadanie, uprawę lub dystrybucję marihuany spadła o ponad 80%. Poza stygmatyzacją palaczy, funkcjonariusze i sądy nie marnują pieniędzy podatników na karanie ludzi za posiadanie niewielkich ilości marihuany.

“To pocieszające, że dziesiątkom tysięcy praworządnych obywateli Kolorado została oszczędzona parodia zakuwania w kajdanki lub wsadzania za małe ilości marihuany do więzienia.” powiedział Art Way, dyrektor stanu Kolorado dla Drug Policy Alliance.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Koncentrując się na zdrowiu publicznym, a nie kryminalizacji, Kolorado jest na lepszej pozycji, aby rozwiązać potencjalne szkody związane z używaniem marihuany, podczas gdy najgorsze aspekty wojny z narkotykami znacznie się zmniejszyły.”

Kolejna ciekawa statystyka wynikająca z legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych w Kolorado, według Drug Policy Alliance, to spadek o 23% wszystkich opłat sądowych związanych z narkotykami. Wydaje się, że kończąc zakazy związane z marihuaną, pojawiają się inne pozytywne skutki w innych obszarach wojny z narkotykami.

W kwestii dochodów podatkowych, Kolorado pobiło prognozowane 125 mln $ w 2015 roku. To prawie trzy razy więcej niż stan Kolorado zarobił w 2014 roku. Analitycy przypisują to do wielu czynników, w tym większa ilość otwartych przychodni, więcej turystów odwiedzających te sklepy i większa ilość osób, która zdecydowała się spróbować marihuany.

Przychody z podatków od sprzedaży konopi przeznaczane są na różne cele, na na budowę i poprawę szkół publicznych, programy behawioralne dla młodzieży i akcję uświadamiające na temat marihuany. Na przykład program Tony Grampsas Youth Development , który zapewnia “niezbędne usługi dla młodzieży, która może być zagrożona karami poprzez politykę prohibicji” otrzyma 23 mln $ w roku podatkowym 2015/2016.

The Free Thought Project udokumentowało również kilka innych pozytywnych aspektów legalizacji marihuany w Kolorado. Wykorzystanie marihuany wśród młodzieży spadło, używanie leków na receptę spadło, a liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem przeciwbólowych leków na receptę spadła dramatycznie. Liczba zgonów spowodowana wypadkami drogowymi jest najniższa w historii, a liczba aktów przemocy jest na równie niskim poziomie. 

Najlepszym sposobem, aby potwierdzić te statystyki, to więcej stanów i państw, które zdecydują się na uwolnienie obywateli od tego bezsensownego zakazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować