Co łączy Wolne Konopie, najstarsze słowo świata i kanapy?

maxresdefault 1
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Jaki związek ma słowo “kanaba” ze stowarzyszeniem Wolne Konopie? Czy jest to najstarsze słowo znane ludzkości? Na te pytania Mops szukał odpowiedzi w najnowszym WeedWeeku. Ma to ścisły związek z największymi targami konopnymi w Polsce – Kanaba Fest oraz…. kanapami!

Kanaba – początki Wolnych Konopi i największe targi konopne w Polsce

Słowo “kanaba” to jedno z najstarszych słów znanych ludzkości. Całą historię tego słowa poruszyliśmy ostatnio w innym artykule na naszej stronie. Link do tego materiału znajdziecie tutaj. Przy okazji wspominaliśmy o tym, że “kanaba” ma ścisły związek z największą organizacją zrzeszającą miłośników marihuany w Polsce – stowarzyszeniem Wolne Konopie.

Razem z Kubą Gajewski postanowiliśmy dotrzeć do archiwalnych materiałów, które sięgają początków Wolnych Konopi. Są to naprawdę mega ciekawe informacje, zwłaszcza dla osób, które nie pamiętają tamtych czasów. Przygotowaliśmy dla was insajderskie newsy na temat początków ruchu aktywistycznego w Polsce. Wbijajcie na YouTube i oglądajcie film!

A co maja do tego kanapy? Chodzi o wygodne miejsce do chilloutu po gibonie?
Nic bardziej mylnego! W ogromnym skrócie słowo Cannabis pochodzi od Kanaba, które w języku arabskim ewoluowało właśnie w Kanape co oznacza….. Kanapę!

Więcej na ten temat znajdziecie na portalu WeedWeek oraz w filmie Mopsa, do którego posiadanie wygodnej kanapy jest wskazane.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -