- Reklama -
Banner

Co łączy Wolne Konopie, najstarsze słowo świata i kanapy?

Jaki związek ma słowo “kanaba” ze stowarzyszeniem Wolne Konopie? Czy jest to najstarsze słowo znane ludzkości? Na te pytania Mops szukał odpowiedzi w najnowszym WeedWeeku. Ma to ścisły związek z największymi targami konopnymi w Polsce – Kanaba Fest oraz…. kanapami!

Kanaba – początki Wolnych Konopi i największe targi konopne w Polsce

Słowo “kanaba” to jedno z najstarszych słów znanych ludzkości. Całą historię tego słowa poruszyliśmy ostatnio w innym artykule na naszej stronie. Link do tego materiału znajdziecie tutaj. Przy okazji wspominaliśmy o tym, że “kanaba” ma ścisły związek z największą organizacją zrzeszającą miłośników marihuany w Polsce – stowarzyszeniem Wolne Konopie.

Razem z Kubą Gajewski postanowiliśmy dotrzeć do archiwalnych materiałów, które sięgają początków Wolnych Konopi. Są to naprawdę mega ciekawe informacje, zwłaszcza dla osób, które nie pamiętają tamtych czasów. Przygotowaliśmy dla was insajderskie newsy na temat początków ruchu aktywistycznego w Polsce. Wbijajcie na YouTube i oglądajcie film!

A co maja do tego kanapy? Chodzi o wygodne miejsce do chilloutu po gibonie?
Nic bardziej mylnego! W ogromnym skrócie słowo Cannabis pochodzi od Kanaba, które w języku arabskim ewoluowało właśnie w Kanape co oznacza….. Kanapę!

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Więcej na ten temat znajdziecie na portalu WeedWeek oraz w filmie Mopsa, do którego posiadanie wygodnej kanapy jest wskazane.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować