- Reklama -
Banner

Chińska policja zwerbowała oddział wiewiórek do szukania narkotyków

Chińskie miasto wzmocniło swoje siły policyjne o nowy oddział wiewiórek węszących narkotyki.

Brygada psów policyjnych w mieście Chongqing w południowo-zachodnich Chinach ma teraz nowy pododdział sześciu rudych wiewiórek, które pomagają im wykrywać narkotyki w zakamarkach magazynów.

W nagraniu video opublikowanym przez chińskie media People’s Daily widoczne są wiewiórki, które drapią pudełka i wspinają się po różnych przedmiotach. Wiewiórki przemykają między pudełkami i pojemnikami o podobnych rozmiarach i kolorach, po czym zatrzymują się, by je powąchać.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Policja z Chongqing powiedziała w rozmowie z The Paper , że wiewiórki są małe i zwinne oraz potrafią przeszukiwać małe przestrzenie w magazynach, do których psy nie mają dostępu. Wiewiórki zostały przeszkolone w używaniu pazurów do drapania pudełek, aby zaalarmować swoich opiekunów, jeśli wykryją narkotyki, powiedziała policja.

W rozmowie z Global Times, Yin Jin – policyjny treser psów wyznaczony do szkolenia drużyny wiewiórek – powiedział, że program szkoleniowy opracowany dla wiewiórek w Chongqing może być również wykorzystywany do szkolenia innych zwierząt w zakresie wykrywania narkotyków.

Chiny mają politykę zerowej tolerancji dla używania narkotyków i handlu narkotykami. W 2021 roku rzecznik chińskiej ambasady nazwał narkotyki „wspólnym wrogiem ludzkości”.

Chińskie wiewiórki wąchające narkotyki mogą być pierwszymi w swoim rodzaju. Ale zwierzęta i owady inne niż psy były również wykorzystywane do wykrywania niebezpiecznych substancji, takich jak materiały wybuchowe.

W 2002 roku Pentagon poparł projekt wykorzystania pszczół do wykrywania bomb. W międzyczasie Kambodża wyszkoliła szczury, aby pomóc zespołom saperów w przeszukiwaniu pól minowych w poszukiwaniu zakopanych materiałów wybuchowych.

Nie jest jasne, czy policja w Chongqing zamierza zwiększyć liczbę wiewiórek węszących narkotyki. Nie jest również jasne, jak często oddział wiewiórek będzie używany do wykrywania nielegalnych substancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować