- Reklama -
Banner

Bongo lodowe – jak działa i co daje wsadzenie lodu do bonga?

Wrzucenie kilku kostek lodu do szyjki bonga przed zapaleniem to popularna metoda palaczy, która jest używana od lat, aby chmura wdychana do płuc była chłodniejsza i przyjemniejsza dla płuc.

Ale czy palenie z lodem w bongu ma sens? Czy może to wzmocnić działanie marihuany i co to w ogóle daje? Ważne: Palenie z bonga jest nadal formą palenia. Za każdym razem, gdy palisz, wdychasz szkodliwe produkty uboczne procesu spalania. Palenie jest najbardziej szkodliwą formą konsumpcji konopi. Zdrowszą alternatywą jest waporyzacja lub produkty spożywcze na bazie konopi.

Po co dodawać lód do bonga?

Dodanie lodu do bonga może mieć duże znaczenie w odczuciu i smaku dymu. Bonga są znane z tego, że generują duże, gorące i gęste uderzenia dymu, które mogą mogą nie być zbyt delikatne dla Twojego gardła.

Aby tego uniknąć, wiele bong ma w tym celu wbudowany uchwyt na lód. Jeśli twoje bongo ma trzy wypustki skierowane do wewnątrz mniej więcej w połowie wysokości szyjki, możesz tam umieścić kostki lodu. Jeśli twoje bongo nie ma uchwytu na lód, kostka wpadnie do wody w bongu, co też może być w porządku. Im zimniejsza woda w komorze wodnej, tym chłodniejszy dym ostatecznie dostanie się do Twoich płuc.

lapacz lodu w bongo
Te trzy wypustki skierowane do wewnątrz, to łapacze lodu, które zatrzymują kostki lodu, aby nie wpadły do komory na wodę w bongu.

Dodanie lodu do bonga ma kilka zalet:

 • Schładza dym, zanim dotrze do płuc
 • Zapewnia dodatkową warstwę filtracji
 • Pozwala na przyjęcie większej ilości dymu do płuc

Palenie z bonga zapewnia dodatkową warstwę fizyczną filtracji w postaci wody, której nie zapewniają jointy lub fajki, w których nie ma filtracji wodnej. Istnieją słabe dowody sugerujące, że dodanie lodu może zmniejszyć ilość wdychanych czynników rakotwórczych, które powstają podczas spalania.

Kiedy mamy bongo z uchwytem na lód, możemy nie tylko zredukować negatywne skutki palenia, ale i znacznie bardziej urozmaicić sesje palenia.

Co daje lód w bongu? 4 zalety dodawania lodu do bonga

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym palaczem, czy też początkującym konsumentem, zawsze możesz znaleźć nowe sposoby na zwiększenie przyjemności z palenia, takie jak dodanie lodu do bonga.

Palacze marihuany od lat znajdują nowe sposoby palenia, a dodanie lodu to tylko jeden z wielu sposobów, dzięki którym palenie z bonga może stać się ciekawsze. Wkładanie lodu do bonga ma wiele zalet, oto cztery z nich.

Zalety dodawania kostek lodu do bonga
Bongo wypełnione kostkami lodu – jakie ma zalety?

1. Włożenie lodu do bonga schładza dym

Po pierwsze, właśnie do tego zaprojektowano łapacze lodu. Mają działać jako system chłodzenia dymu, aby zasysanie dymu do płuc było przjemniejsze.

Bongo nie może samo schłodzić dymu, dlatego musisz wsadzić kostki lodu, aby uzyskać korzyści z czystej i schłodzonej chmury.

2. Lód w bongu dodaje smaku

Nie tylko otrzymujesz dodatkowo przefiltrowany i schłodzony dym, gdy dodajesz lód do bonga, ale także zyskujesz czystszy smak.

Niezależnie od tego, czy za smak dymu odpowiada bogaty profil terpenowy konopi, czy też dodajesz własne smaki, o których wspomnimy poniżej, to lód naprawdę poprawia wrażenia z palenia.

3. Wkładanie lodu do bonga działa jak osłona przeciwbryzgowa

Plusk wody z bonga do ust nigdy nie jest pożądany, zwłaszcza gdy jest nieoczekiwany. To jeden z powodów, dla którego niektórzy ludzie nie korzystają z bonga.

Włożenie lodu do bonga może temu zapobiec, ponieważ działa on jak osłona przed rozbryzgami. Jest umieszczony tuż nad komorą wodną i stanowi barierę między wodą a ustami.

4. Możesz przyjąć większą chmurę, używając bonga z lodem

Kiedy palisz bongo, najprawdopodobniej szukasz potężnej chmury, która sprawi, że będziesz upalony przez kilka godzin.

Ponieważ dodanie lodu do bonga filtruje dym, pozwala to na przyjmowanie chłodniejszych uderzeń, co z kolei pozwala na przyjmowanie większych chmur, co może mieć też wady.

Podczas palenia z bonga, w którym jest dużo lodu oraz zaawansowany system dyfuzorów i perkolatorów, chmura jest niemal niewyczuwalna. Może to być zgubne dla początkujących konsumentów, którzy mogą przyjąć do płuc zbyt dużą dawkę THC. To może zakończyć się “przedawkowaniem“, oczywiście nie śmiertelnym, ale nieprzyjemnym.

 • export 96

  Bongo Sejmówka (Horyzontalna) – Niebieska / 34 cm / 3-4 mm

  399 
 • export 113

  Bongo Młot 58 cm / 5-7 mm

  999 
 • export 100 scaled

  Bongo Recykler – Zielony / 37 cm / 3-5 mm

  999 
 • export 104

  Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 32 cm / 3-4 mm

  359 

Lód w bongu zapewnia łagodniejszy dym

Lód w bongu naprawdę robi różnicę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, do czego służą rowki w środku twojego bonga, nie zastanawiaj się dłużej i wykorzystaj je.

Te rowki działają jak łapacz lodu, powstrzymując lód przed wpadnięciem do komory wodnej.

Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu dodać lód przez górną część bonga (3-5 sztuk w zależności od długości szyjki) i pozwolić, aby łapacz lodu wyłapał je przed wpadnięciem do komory wodnej.

Wypełnij cybuch i poczuj różnicę.

Jak działa łapacz lodu

Komora wodna działa już jako sposób na schłodzenie dymu, ale kiedy dodasz lodu, dym przejdzie przez całe bongo, a następnie będzie musiał przedrzeć się przez warstwę kostek lodu.

Spowoduje to obniżenie temperatury dymu do poziomu, który jest łatwiejszy do przyjęcia przez nasze płuca.

Ten proces schłodzenia zrobi zauważalną różnicę, gdy dodasz lodu do bonga. Tylko pamiętaj, aby w komorze wodnej nie było zbyt dużo wody, ponieważ topniejący lód zwiększy jej poziom.

Miej oko na poziom wody i wylej nadmiar, gdy będzie to konieczne.

Jak dodać różne smaki do bonga za pomocą lodu

Kiedy zaczynałeś palić, prawdopodobnie nawet nie pomyślałeś o użyciu bonga z lodem. Nie było nikogo, kto mógłby Ci powiedzieć, do czego służą te rowki i jak ich używać.

Dodanie różnych smaków do łapacza lodu prawdopodobnie nigdy nie przyszło Ci więc do głowy. Zamiast kostek lodu, możesz użyć zamrożonych owoców lub wody smakowej, które mogą wpłynąć na ostateczny smak dymu.

Dodawanie owoców do łapacza lodu

To jeden z moich ulubionych patentów. Dodanie lodu oraz owoców do łapacza lodu, doda trochę nowego smaku, który prawdopodobnie Ci się spodoba.

Niektórzy palacze lubią dodawać plasterki pomarańczy, truskawki, jabłka, a nawet kiwi, gdy mają pod ręką bongo z łapaczem lodu.

Kiedy więc dym uderza w lód oraz kawałki owoców, natychmiast zmienia jego smak, czyniąc go smacznym, orzeźwiającym i owocowym.

Dzięki tej metodzie możliwości są nieograniczone, co czyni ją jedną z moich ulubionych. Pamiętaj, aby dokładnie wyczyścić bongo po użyciu owoców.

Spróbuj wody smakowej lub innego płynu

Jest to prawdopodobnie najczęstszy sposób, w jaki palacze zmieniają profil smakowy podczas palenia bonga z lodem.

Jest nie tylko najpopularniejszy, ale podobnie jak pozostałe dwa sposoby jest bardzo łatwy. Wszystko, co musisz zrobić, to zamienić wodę w komorze na dowolny płyn smakowy.

Niektórzy ludzie lubią używać płynu do płukania ust, aby dym miał świeży i miętowy smak. Inni lubią używać soku lub wody smakowej. Wszystko jest kwestią gustu.

Niezależnie od tego, który płyn wybierzesz, odczujesz poprawę smaku.

Smakowe Kostki Lodu w Twoim Lodowym Bongo

Jeśli masz dostęp do foremek do lodu, możesz zamrozić różne płyny smakowe, aby potem wykorzystać je do palenia z bonga.

Musisz się upewnić, że masz foremki do lodu, które nie są za duże, ani za małe, ponieważ będziesz musiał dopasować je do bonga tak, aby nie wpadły do ​​​​komory wodnej.

Dodanie lodu do bonga ma tę przewagę, że pozwala na wzbogacenie smaku na różne sposoby. Niezależnie od tego, czy używasz napojów gazowanych, soków, czy nawet mrożonej kawy, smak który uzyskasz, zależy od Ciebie.

Ostatnie przemyślenia na temat używania bonga z lodem

Wkładanie lodu do bonga jest koniecznością dla każdego, kto ma i chce poprawić swoje ogólne wrażenia z palenia bonga.

Używanie bonga z lodem nie tylko pozwala na czystsze, gładsze i większe chmury, ale także pozwala na eksperymentowanie, które towarzyszą próbowaniu nowych smaków. Koniec z długim kaszlem i bólem gardła. Schłodź swój dym, po prostu wkładając lód do bonga i ciesz się lepszym hajem.

Czy wkładanie lodu do bonga jest bezpieczne?

Chociaż wkładanie lodu do bonga nie jest niebezpieczne, to może wiązać się z pewnymi problemami zdrowotnymi.

Palenie z bonga jest nadal formą palenia. Za każdym razem, gdy palisz, wdychasz substancje rakotwórcze, chemiczne produkty uboczne procesu spalania. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z bonga. Możesz kupić vaporizer i podłączyć go do bonga.

Waporyzator wytwarza parę, zamiast szkodliwego dymu, a dzięki bongu możesz za jednym razem wessać tę parę prosto do swoich płuc. Waporyzatory efektywniej podgrzewają susz, niż palenie, więc będziesz potrzebować mniejszej ilości suszu, aby uzyskać te efekty, co podczas palenia.

Istnieje jednak wiele niepotwierdzonych raportów online, które sugerują, że używanie bonga z lodem może powodować zapalenie oskrzeli. Chociaż nie ma badań, które by to potwierdzały, powtarzające się narażenie na jakikolwiek dym może powodować zapalenie oskrzeli. Biorąc to pod uwagę w kontekście chłodniejszego dymu i większych hitów, nie trudno w to uwierzyć.

Pojawiają się również rzadkie, ale jednak, doniesienia o infekcjach płuc po regularnym stosowaniu bonga. Chociaż w grę mogą wchodzić inne czynniki, takie jak palenie papierosów przez tych pacjentów, to zauważono, że bakterie obecne w płucach są również obecne w wodzie z bonga. Oznacza to, że należy regularnie czyścić bongo, aby uniknąć przedostania się bakterii z brudnego bonga do płuc.

Jeśli uwielbiasz używać lodu w swoim bongu, nic, co powiemy, prawdopodobnie tego nie zmieniu. Ale jeśli martwisz się negatywnymi skutkami palenia z bonga z lodem, napełnij bongo zimną wodą zamiast dodawać lód. Różnica temperatur między wodą a dymem nadal zapewnia zauważalne efekty chłodzące, które chronią gardło przed ostrymi, gorącymi uderzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować