Dołącz do nas

Kryminalne

Biała Podlaska: Policjanci zabezpieczyli 70 roślin konopi indyjskich. “Wystarczyłyby do sporządzenia 10 tysięcy porcji dilerskich”

fot. biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 31 lat, którzy oskarżeni zostali o uprawę 70 roślin konopi indyjskich i posiadanie znacznych ilości marihuany.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Białej Podlaskiej ustalili, ze na terenie gminy Leśna Podlaska ukrywa się poszukiwany listem gończym 31-latek.

Mężczyzna nie stawił się na odbycie kary pozbawienia wolności, a z wiedzy funkcjonariuszy wynikało, że 31-latek może być związany z posiadaniem, udostępnianiem i uprawianiem marihuany.

W ubiegły wtorek policjanci weszli na teren posesji, gdzie przebywał poszukiwany mężczyzna. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili na strychu częściowo wysuszone rośliny konopi innych niż włókniste oraz 70 roślin w trakcie kwitnienia.

Uprawa marihuany w Białej Podlaskiej
fot. http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl

Zabezpieczona u obu mężczyzn marihuana “wystarczyłaby do sporządzenia 10 tysięcy porcji dilerskich” – obliczyli policjanci.

Policjanci ustalili, ze w proceder zamieszany jest również 22-letni mieszkaniec gminy Łosice. Do niego należała działka, na której mężczyźni uprawiali konopie indyjskie.

fot. http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W czwartek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

22-latek będzie odpowiadał za uprawę znacznej ilości konopi innych niż włókniste oraz wytwarzanie “znacznej ilości narkotyków”. Mężczyźnie grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności. 31-latek odpowiadał będzie dodatkowo za udzielanie środków odurzających. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne