Biała Podlaska: Policjanci zabezpieczyli 70 roślin konopi indyjskich. “Wystarczyłyby do sporządzenia 10 tysięcy porcji dilerskich”

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 31 lat, którzy oskarżeni zostali o uprawę 70 roślin konopi indyjskich i posiadanie znacznych ilości marihuany.

cropped suszenie marihuany na strychu
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Białej Podlaskiej ustalili, ze na terenie gminy Leśna Podlaska ukrywa się poszukiwany listem gończym 31-latek.

Mężczyzna nie stawił się na odbycie kary pozbawienia wolności, a z wiedzy funkcjonariuszy wynikało, że 31-latek może być związany z posiadaniem, udostępnianiem i uprawianiem marihuany.

W ubiegły wtorek policjanci weszli na teren posesji, gdzie przebywał poszukiwany mężczyzna. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili na strychu częściowo wysuszone rośliny konopi innych niż włókniste oraz 70 roślin w trakcie kwitnienia.

Uprawa marihuany w Białej Podlaskiej
fot. http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl

Zabezpieczona u obu mężczyzn marihuana “wystarczyłaby do sporządzenia 10 tysięcy porcji dilerskich” – obliczyli policjanci.

Policjanci ustalili, ze w proceder zamieszany jest również 22-letni mieszkaniec gminy Łosice. Do niego należała działka, na której mężczyźni uprawiali konopie indyjskie.

uprawa konopi w bialej podlaskiej
fot. http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W czwartek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

22-latek będzie odpowiadał za uprawę znacznej ilości konopi innych niż włókniste oraz wytwarzanie “znacznej ilości narkotyków”. Mężczyźnie grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności. 31-latek odpowiadał będzie dodatkowo za udzielanie środków odurzających. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -