- Reklama -
Banner

Badanie: THC może zmienić sygnalizację genową w męskim nasieniu

Badanie opublikowane w czasopiśmie Epigenetics wykazało, że THC może wpływać na informację genetyczną przenoszoną przez plemniki.

Badacze z Duke University przeprowadzili podobne eksperymenty na szczurach i ludziach. Na szczurach badano spermę szczurów, którym podano konopie indyjskie, oraz tym, którym ich nie podno. U ludzi testowano spermę u mężczyzn, którzy byli cotygodniowymi konsumentami konopi oraz plemnikom od mężczyzn, którzy nie używali marihuany w ciągu ostatniego półrocza i spożyli ją maksymalnie 10 razy w swoim życiu.

Naukowcy zbadali epigenetyczne efekty THC. Epigenetyka to badanie informacji, które nie są bezpośrednio w genomie, ale raczej łączą się z nim za pomocą związków chemicznych zwanych grupami metylowymi. Podczas gdy same geny się nie zmieniają, grupy metylowe powodują zmiany w ekspresji genów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zarówno u szczurów, jak i u ludzi wykazano, że konopie indyjskie zmieniają ilość i umiejscowienie grup metylowych w określonych obszarach genomu. Jedna różnica dotyczyła wielkości narządów wewnętrznych u potomstwa, a druga zależała od reakcji organizmu na raka.

Naukowcy bardzo wyraźnie stwierdzili, że dokładne wyniki tych zmian są nadal niepewne. Pilotażowe badanie miało na celu sprawdzenie, czy nastąpiły jakiekolwiek zmiany genetyczne w spermie wywołane przez konopie indyjskie, co zostało potwierdzone. Nie wiadomo, czy zmiany są odwracalne, czy też faktycznie prowadzą do konkretnych zmian u potomstwa.

“Chcę być bardzo ostrożny, aby wyniki nie zmieniły się w coś, czym nie są. Nie mamy na celu straszenia ludzi. Naszym celem jest dowiedzieć się więcej o biologii i jej efektach. “- informuje Susan Kay Murphy, współautorka badania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować