- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Badania potwierdzają – bierne palenie marihuany sprawi, że THC dostanie się do organizmu

Ostatnie badania wykonane przez Johns Hopkins University School of Medicine, opublikowane w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence pokazały, że bierne palenie może wpłynąć na osoby niepalące marihuany, jeśli znajdują się one w zamkniętym pomieszczeniu bez wentylacji lub w zamkniętym samochodzie.

bierne-palenie-marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Naukowcy zebrali grupę osób palących i niepalących, którzy siedzieli razem przez godzinę w jednym zadymionym pomieszczeniu o wymiarach 10x13m. Palacze odpalili 10 grubych jointów w wentylowanym pomieszczeniu, i 10 takich samych jointów w pomieszczeniu, które nie miało wentylacji.

Na koniec badania, uczestnicy zostali poddani badaniu na zawartość THC we krwi, moczu, ślinie i włosach. U wszystkich osób, które znajdowały się w zamkniętym pomieszczeniu wykryto THC zarówno w moczu jak i we krwi. Osoby te informowały też o tym, że czują się przyjemnie ale odczuwają zmęczenie.

Osoby niepalące, które siedziały w wentylowanym pomieszczeniu nie wykazały żadnych śladów THC w organizmie. Jedynym efektem było uczucie głodu.

Było to pierwsze kompleksowe badanie na temat biernego palenia od 1980 roku. Od tego czasu moc marihuany potroiła się, więc badania musiały zostać zaktualizowane.

- Reklama - Cannabis Light logo

Trawka, która stosowana była w tym eksperymencie została dostarczona przez Natonal Institute on Drug Abuse

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -