- Reklama -
Banner

Badania Harvardu dowodzą, że THC zmniejsza raka płuc o połowę w 3 tygodnie

Badania przeprowadzone przez naukowców z Harvard University wykazały, że tetrahydrokannabinol (THC) zmniejsza wzrost raka płuc o połowę i znacznie zmniejsza jego zdolność do rozprzestrzeniania się.

Na potrzeby badań, naukowcy z Harvardu sprawdzili skuteczność THC (delta-9-tetrahydrokannabinol), który naturalnie występuje w konopiach indyjskich, na komórkach nowotworowych w laboratorium, a następnie sprawdzono jego skuteczność na modelach myszy.

Badania w laboratorium wykazały, że dawka THC hamowała wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“THC hamuje migrację receptora naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR), którego nadekspersja jest zazwyczaj bardzo agresywna i odporna na chemioterapię.”

Po badaniach przeprowadzonych w laboratorium, naukowcy wszczepili myszom komórki ludzkiego raka płuc, a następnie podano im THC. Stwierdzono, że w ciągu trzech tygodni, guzy zostały zredukowane zarówno pod względem rozmiaru i ciężaru o około 50% w stosunku do grupy kontrolnej.

Według autora badań, “zmiany nowotworowe w płucach zostały zmniejszone o prawie 60% – i nie było to związane ze zmniejszeniem markerów białkowych, związanych z progresją nowotworu.”

Chociaż naukowcy do końca nie wiedzą dlaczego THC hamuje wzrost guza, to mówią, że substancja może aktywować cząsteczki powodujące zatrzymanie cyklu komórkowego. Są spekulacje, że THC może również zakłócać angiogenezę i neowaskularyzację, co promuje wzrost raka.

Autorzy badań twierdzą, że potrzeba jeszcze wiele pracy, aby wyjaśnić, w jaki sposób THC zabija komórki rakowe. “w THC drzemie ogromny potencjał, ale mamy jeszcze długą drogę do przebycia, zanim dowiemy się, jaki jest jego prawdziwy potencjał.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować