- Reklama -
Banner

Australia może zarobić na legalizacji marihuany nawet 3.6 mld dolarów rocznie

Australijska Partia Zielonych planuje nie tylko zdepenalizować konopie indyjskie, ale również zalegalizować je do celów rekreacyjnych. Prezes Zielonych, Richard Di Natale zaproponował w ubiegłym tygodniu, aby zalegalizować marihuanę do celów rekreacyjnych, dzięki czemu obywatele mogliby uprawiać do sześciu roślin konopi indyjskich na własny użytek.

Di Natale sugeruje, aby konopie indyjskie były opodatkowane i regulowane przez rząd, podobnie jak alkohol i tytoń, a to może stworzyć potencjalną żyłę złota dla rządu. Według szacunków PBO, przemysł legalnej marihuany w 2019 roku byłby wart 3,6 mld $.

Plan legalizacji marihuany w Australii

Turyści odwiedzający Australię płaciliby 10-cio procentowy podatek od całkowitej kwoty zakupu, dzięki czemu Australia w 2020 roku zyskałaby 130 milionów dolarów z podatków ze sprzedaży marihuany dla turystów.

Lider Zielonych, Richard Di Natale, powiedział, że przychody zostałyby wykorzystane do sfinansowania programów edukacji i leczenia uzależnień.
“Zieloni postrzegają używanie narkotyków jako problem zdrowotny, a nie kryminalny” – powiedział.

“Nasz plan stworzenia legalnego rynku produkcji i sprzedaży konopi  zniszczy model biznesowy dealerów i syndykatów oraz ochroni młodych ludzi przed postępowaniem karnym.”

PBO powiedział, że polityka ta pozwoliłaby australijskiej policji federalnej na “ponowne przydzielenie części zasobów aktualnie skierowanych na konopie indyjskie w celu egzekwowania prawa związanego z innymi nielegalnymi substancjami”, takimi jak metaamfetamina i heroina.

35% Australijczyków używało marihuany

Korzystając z danych australijskiego Instytutu Zdrowia i Opieki Społecznej, Zieloni szacują, że 35% Australijczyków używało marihuany. PBO założyło, że przeciętny użytkownik marihuany rekreacyjnej kupuje trzy gramy tygodniowo.

Di Natale powiedział, że szacunki PBO pokazały, że plan legalizacji marihuany jest nie tylko korzystny dla społeczeństwa, ale także niesie ze sobą wartość ekonomiczną.

“Zmniejszy to przestępczość, ponieważ czarny rynek zostanie zniszczony, a  nasze sądy zostaną oczyszczone z dosłownie setek tysięcy spraw dotyczących niewielkich ilości marihuany”.

Ceny legalnej marihuany w Australii

Początkowa cena ustalana byłaby na podstawie aktualnej wartości ulicznej, czyli około 20 $ za gram, wskazuje Program Polityki Narkotykowej UNSW.

25-procentowa akcyza i 10-procentowy podatek od towarów i usług podniosłyby ceny legalnej marihuany do 27$ za gram.

Zgodnie z planem, proponowana australijska agencja ds. konopi indyjskich miałaby monopol na rynek hurtowy, a plantatorzy sprzedawaliby konopie bezpośrednio do sklepów z legalną trawką.

Hodowcy będą musieli zapłacić z góry opłatę za licencję w wysokości 3500$, a roczne opłaty będą wahać się od 1750$ do 2300$ w zależności od wielkości ich pola konopi.

Marihuana byłaby następnie dostarczana do sklepów, w których pracownicy byliby poddawani odpowiednim szkoleniom z zakresu konopi, a poszczególne odmiany marihuany sprzedawane byłyby w prostych opakowaniu opisującym właściwości i efekty danego szczepu.

Punkty sprzedaży detalicznej musiałyby uiścić opłatę w wysokości 1500$ i 1000$ rocznie, aby legalnie sprzedawać marihuanę Australijczykom w wieku powyżej 18 lat.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować