- Reklama -
Banner

Australia: Grzyby psychodeliczne i MDMA będą dostępne na receptę

Organy regulacyjne w Australii ogłosiły w tym tygodniu, że jeszcze w tym roku wykwalifikowani psychiatrzy będą mogli przepisywać „leki zawierające substancje psychodeliczne – psylocybinę i MDMA – do leczenia niektórych schorzeń psychicznych”.

Therapeutic Goods Administration (TGA), australijski organ regulacyjny nadzorujący jakość leków w kraju, powiedział w piątek, że zmiana klasyfikacji substancji wejdzie w życie 1 lipca.

Jak wskazuje komunikat – “TGA potwierdza obecny brak opcji dla pacjentów z określonymi, opornymi na leczenie chorobami psychicznymi. Oznacza to, że psylocybina i MDMA mogą być stosowane do celów terapeutycznych w kontrolowanych warunkach medycznych”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

MDMA i psylocybina na lekooporną depresję

Administracja stwierdziła, że „zezwoli na przepisywanie MDMA w leczeniu zespołu stresu pourazowego i psylocybiny w leczeniu depresji odpornej na leczenie”, co uważa za „jedyne schorzenia, w przypadku których istnieją obecnie wystarczające dowody na potencjalne korzyści u niektórych pacjentów”.

Decyzja potwierdza obecny brak opcji dla pacjentów z określonymi, opornymi na leczenie chorobami psychicznymi. Oznacza to, że psylocybina i MDMA mogą być stosowane do celów terapeutycznych w kontrolowanych warunkach medycznych. Jednak podczas psychoterapii wspomaganej psychodelikami pacjenci mogą wymagać kontroli terapeutów” – podała administracja w ogłoszeniu w piątek.

Psychodeliki, czyli leki zawierające substancję psychodeliczną – psylocybinę (substancję czynną w grzybach psychodelicznych) i MDMA ( 3,4-metylenodioksy-metamfetamina, znana również jako ecstasy) będą kwalifikować się do wypisywania na receptę w leczeniu pacjentów z zespołem stresu pourazowego oraz pacjentów cierpiących na depresję lekooporną.

Korzyści większe niż ryzyko

Decydent uznał, że istnieje potrzeba dostępu do nowych metod leczenia schorzeń opornych na leczenie, takich jak depresja oporna na leczenie (TRD) i zespół stresu pourazowego (PTSD). Psychoterapia z wykorzystaniem psylocybiny i MDMA okazała się potencjalnie korzystna w leczeniu tych stanów” – wyjaśniła administracja.

Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich leków, stosowanie psylocybiny i MDMA wiąże się z ryzykiem. Chociaż substancje te same w sobie są stosunkowo bezpieczne, gdy są podawane w określonych dawkach w połączeniu z psychoterapią i w kontrolowanym środowisku medycznym, pacjenci poddawani psychoterapii wspomaganej psychodelikami znajdują się w odmiennym stanie świadomości. […] W przypadku TRD lub PTSD korzyści dla pacjentów i zdrowia publicznego będą większe niż ryzyko”.

Czy Australia zalegalizuje marihuanę?

Zapowiadana zmiana polityki ma miejsce w czasie, gdy prawodawcy w Australii przygotowują się do zalegalizowania marihuany w tym kraju.

Parlamentarne Biuro Budżetowe Australii opublikowało raport szczegółowo opisujący dwa potencjalne plany legalizacji marihuany w Australii, które kładą podwaliny pod regulowany detaliczny rynek legalnej marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować