- Reklama -
Banner

Apple usunęło najpopularniejszą grę o marihuanie

 

Twórcy gry Weed Firm, która pozwalała wcielić się w hodowcę i dilera marihuany nie jest już dostępna. Mimo, że podbiła ona listę najpopularniejszych gier w App Store i znalazła się na pierwszym miejscu pod względem liczby pobrań, Apple usunęło aplikacje ze swojego sklepu.

W grze Weed Firm gracz wciela się w dilera trawki Teda Growinga. Uprawia on konopie indyjskie po czym sprzedaje je uciekając przed policją i gangsterami.

“Domyślamy się, że problemem było to, że gra była zbyt dobra i została numerem jeden we wszystkich kategoriach, bo wiele innych aplikacji opartych na marihuanie jest nadal dostępne.” – powiedział twórca gry Manitoba Games. Trzeba dodać, że w dalszym ciągu dostępne są gry promujące inne nielegalne działania, takie jak strzelanie do ludzi, samochodów czy rzucanie ptakami w budynki.

Apple nie wyjaśnia który dokładnie punkt regulaminu został złamany, jednak właściciel Weed Firm ma zamiar “trochę” ocenzurować grę i ponownie zgłosić ją do firmy którą założył Steve Jobs – amator marihuany i LSD.

apple marihuana

 

Historyjka w grze jest dosyć ciekawa. Botanik Ted Growing dziedziczy plantacje konopi w domu na przedmieściach. Następnie zawodnik (grając jako Ted) dowiaduje się jak rozwijać rośliny, w tym produkcje nowych szczepów, a także zwiększenie liczby klientów z zamiarem zostania największym dystrybutorem marihuany w okolicy. Angażując się w tej branży na czarnym rynku, Ted musi też walczyć z przemocą konkurencji i egzekwowaniem prawa.

Mamy nadzieję, że Weed Firm niedługo wróci. Co ciekawe, na App Store wciąż są dostępne trzy podobne gry – Weed Farmer, Weed Tycon i iRoll Up Friends.

 

 

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 

Mogą Cię zainteresować