Apple usunęło najpopularniejszą grę o marihuanie

 

9311 846 feature graphic 1024x512 l
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Twórcy gry Weed Firm, która pozwalała wcielić się w hodowcę i dilera marihuany nie jest już dostępna. Mimo, że podbiła ona listę najpopularniejszych gier w App Store i znalazła się na pierwszym miejscu pod względem liczby pobrań, Apple usunęło aplikacje ze swojego sklepu.

W grze Weed Firm gracz wciela się w dilera trawki Teda Growinga. Uprawia on konopie indyjskie po czym sprzedaje je uciekając przed policją i gangsterami.

“Domyślamy się, że problemem było to, że gra była zbyt dobra i została numerem jeden we wszystkich kategoriach, bo wiele innych aplikacji opartych na marihuanie jest nadal dostępne.” – powiedział twórca gry Manitoba Games. Trzeba dodać, że w dalszym ciągu dostępne są gry promujące inne nielegalne działania, takie jak strzelanie do ludzi, samochodów czy rzucanie ptakami w budynki.

Apple nie wyjaśnia który dokładnie punkt regulaminu został złamany, jednak właściciel Weed Firm ma zamiar “trochę” ocenzurować grę i ponownie zgłosić ją do firmy którą założył Steve Jobs – amator marihuany i LSD.

apple marihuana

 

Historyjka w grze jest dosyć ciekawa. Botanik Ted Growing dziedziczy plantacje konopi w domu na przedmieściach. Następnie zawodnik (grając jako Ted) dowiaduje się jak rozwijać rośliny, w tym produkcje nowych szczepów, a także zwiększenie liczby klientów z zamiarem zostania największym dystrybutorem marihuany w okolicy. Angażując się w tej branży na czarnym rynku, Ted musi też walczyć z przemocą konkurencji i egzekwowaniem prawa.

Mamy nadzieję, że Weed Firm niedługo wróci. Co ciekawe, na App Store wciąż są dostępne trzy podobne gry – Weed Farmer, Weed Tycon i iRoll Up Friends.

 

 

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -