- Reklama -
Banner

Amerykanie i Kanadyjczycy wydali w 2016 roku na marihuanę ponad 53 miliardy dolarów

Konsumenci marihuany w USA i Kanadzie wydali ponad 53 miliardy dolarów na legalną i nielegalną marihuanę w 2016 roku. Tak wynika z raportu opublikowanego przez ArcView Market Research. Większość z tych transakcji miało jednak miejsce na czarnym rynku.

Mimo to, Amerykanie i Kanadyjczycy wydali w 2016 roku więcej pieniędzy na marihuanę, niż na zakupy w McDonald’s i Starbucks razem – podaje QSR Magazine.

22 stronicowe podsumowanie raportu ArcView wskazuje, że czarny rynek wciąż stanowi 87% łącznej sumy sprzedanej marihuany i jest to spadek z 90% w 2015 roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Rynek legalnej marihuany w Stanach Zjednoczonych wygenerował w 2016 roku 6.8 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 30% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Sam rynek legalnej marihuany rośnie tak szybko, jak dostęp do szerokopasmowego Internetu w 2000 roku – zgodnie z Pew Research Center.

Troy Dayton z ArcView twierdzi, że wydatki konsumentów na czarnym rynku tworzą ścieżkę wzrostu na legalnym rynku.

W przeciwieństwie do innych szybko rozwijających się rynków, “przemysł konopi nie potrzebuje tworzyć popytu na nowy produkt lub innowacje, wystarczy po prostu przesunąć popyt z czarnego rynku do legalnego rynku.”

Rosnąca popularność alternatywnych metod spożycia sprawia, że coraz więcej osób, które nie lubą palenia jest zmuszonych do zakupów na legalnym rynku, ponieważ jadalnych form (ciasteczka, żelki itp.) najzwyczajniej nie znajdzie się na czarnym rynku.

“To jeden z głównym powodów, dla których ludzie opuszczają czarny rynek i przechodzą do legalnego rynku.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 

Mogą Cię zainteresować