- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Alergia na marihuanę – sprawdź czy nie jesteś uczulony!

Alergia na marihuanę staje się coraz bardziej powszechna, ponieważ coraz więcej osób korzysta z niej do celów rekreacyjnych i medycznych. Badania wskazują, że niektóre osoby mogą doświadczyć reakcji alergicznych, kiedy mają kontakt z roślinami konopi.

alergia na marihuane
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Interesujący jest fakt, że konopie indyjskie dopiero w ostatnich latach zostały sklasyfikowane jako alergen.

Co to jest alergia na marihuanę?

“Powiedziałbym, że nasza wiedza o marihuanie jako alergenu wciąż ewoluuje”, mówi dr Lori Connors, alergolog z Halifax Allergy and Asthma Associates. “To coś, co zaczynamy rozpoznawać klinicznie i coś, na co zwracamy coraz większą uwagę, zwłaszcza że liczba użytkowników marihuany w populacji ogólnej nadal się zwiększa”.

Najnowsze badania dotyczące alergii na konopie indyjskie opublikowano w Annals of Allergy, Astma and Immunology w 2015 r. Badanie przeprowadzone przez dr Thad Ocampo wykazało, że konkretne enzymy odpowiedzialne za alergie na marihuanę. Mowa tu o RuBisCo.

Podobnie jak w przypadku innych alergii, takich jak katar sienny, narażenie na konkretne enzymy znajdujące się w konopiach może powodować nieprawidłową odpowiedź immunologiczną u niektórych osób.

Jakie są objawy?

Badanie z 2012 roku opublikowane w The Journal of Allergy and Clinical Immunology wskazało marihuanę jako alergen. 17 pacjentów zostało poddanych testom na skórze z udziałem ekstraktu z konopi indyjskich. Wszyscy z nich wykazywali niepożądane reakcje skórne, takie jak wysypka czy pokrzywka, a 15 z nich miało katar i świszczący oddech.

- Reklama - Cannabis Light logo

Są to powszechne reakcje u osób, które mają alergię na marihuanę. W ekstremalnych przypadkach może wystąpić wstrząs anafilaktyczny, co może nawet doprowadzić do śmierci.

Ogólnie rzecz biorąc, alergia na marihuanę jest bardzo podobna do alergii na pyłki. Okazuje się jednak, że osoby uczulone na marihuanę są bardzo podatne na inne pylące rośliny. Istnieje również związek między alergią na marihuanę, a alergią pokarmową.

Radzenie sobie z alergią na konopie indyjskie

Co masz więc zrobić, jeśli masz alergię na marihuanę? Jest to straszne nieszczęście, ale wszystko co możesz zrobić to unikanie jej. Jeśli podejrzewasz, że jesteś uczulony na konopie to powinieneś udać się do alergologa i wykonać testy, aby upewnić się, że na pewno to alergia na konopie.

Kup waporyzator w sklepie VapeFully

Alergia na pyłki może być leczona i wyeliminowana poprzez odczulenie na alergen. Niestety odczulenie na pyłki konopi nie jest jeszcze dostępne i dopóki naukowcy nie zajmą się tą sprawą, trzeba po prostu trzymać się z dala, aby nie odczuwać konsekwencji uczulenia.

1 KOMENTARZ
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -