- Reklama -
Banner

5 zaskakujących faktów o legalnej marihuanie

Legalne stosowanie marihuany do użytku medycznego i użytku rekreacyjnego jest coraz bardziej powszechne, jednak na razie nie w Polsce. Oto pięć faktów które zaskakują i powinny być argumentem do legalizacji.

1. Marihuana może być najlepiej sprzedającym się lekarstwem

Medyczna-marihuana-lekarstwo
Medyczna marihuana może być najlepiej sprzedającym się lekarstwem.

Według ArcView Market Research, legalna marihuana może przynieść zysk 10.200.000.000 dolarów w ciągu 5 lat. Pfitzer aktualnie posiada rekord sprzedanego leku Lipitor na poziomie 13 miliardów dolarów. Jeśli przewidywanie ArcView jest prawidłowe, to nie będzie niczym dziwnym jeśli marihuana przekroczy ten rekord w przyszłym roku. Sprzedaż medycznej marihuany musi systematycznie rosnąć z aktualnego poziomu 1.44 miliarda dolarów.

2. 14 stanów może dołączyć do Kolorado i Waszyngtonu które już zalegalizowały marihuanę do użytku rekreacyjnego.

stany-legalna-marihuana
14 stanów może dołączyć do Kolorado i Waszyngtonu które już zalegalizowały marihuanę do użytku rekreacyjnego.

Jest to jedna z sił napędowych przewidywanego wzrostu szacowanego przez ArcView. Teraz większość Amerykanów popiera legalizację. Jeśli będą głosować w taki sam sposób w jaki myślą, to bardzo prawdopodobne, że w najbliższym czasie zobaczymy inne stany i kraje w których używanie marihuany będzie legalne w ciągu najbliższych pięciu lat.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jest to ogromna siła napędowa dla kraju, aby zamiast wydawać pieniądze na kranie, zarabiać jeszcze większe pieniądze na legalizacji substancji.

3. Rząd USA co miesiąc wysyła pacjentom chorym na jaskrę papierosy z marihuaną

darmowe-jointy-jaskra
Rząd USA co miesiąc wysyła pacjentom chorym na jaskrę papierosy z marihuaną

 

Jest to część badania, które ma na celu dowiedzenie, czy marihuana może pomóc pacjentom z jaskrą. W szczytowym okresie było 30 pacjentów włączonych do badania, które przestały przymować nowych uczestników w 1992 roku. Ci którzy nadal uczestniczą w badaniach, dostają lek do badań medycznych ze specjalnej farny na kampusie University of Mississippi.

4. Jedynie 6% badań nad marihuaną bada jej potencjalne korzyści

marihuana-badania

Według CNN, pozostałe 94% badań próbuje dowieść jej szkodliwości. Problem na który dr. Sanjay Gupta zwraca uwagę to to, że trudno jest uruchomić badania kliniczne na temat marihuany, ponieważ jest ona nielegalna. Podczas gdy University of Mississippi może dostarczyć lek do badań, to o wiele trudniejsze jest otrzymanie zgody na legalne badania.

5. Celem badań jest receptor kannabinoidowy który aktywuje marihuana

receptor-kanabinoidowy
Celem badań jest receptor kannabinoidowy który aktywuje marihuana

Tetrahydrokanabinol lub THC, jeden z aktywnych składników w marihuanie jest dostępny jako lek na receptę o nazwie Marinol, opracowany przez AbbVie, pobudzający apetyt, zwalczający nudności i wymioty u pacjentów przyjmujących chemioterapię. Jednak lek nie jest powszechnie stosowany.

Sanofi próbował zrobić odwrotnie blokując ten receptor, w ten sposób kontrolując apetyt. Podczas gdy Sanofi stworzyło lek Acompila, który miał pomóc pacjentom zrzucić zbędne kilogramy, to okazało się, że powoduje skutki uboczne w tym depresję. FDA nie zatwierdziło leku, a Sanofi musiał usunąć go z rynku Europejskiego w 2008 roku.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować