- Reklama -
Banner

5 klasycznych odmian marihuany, które wpłynęły na współczesny świat konopi

Marihuana to niezwykle różnorodna roślina, która jest hodowana i rozmnażana w zadziwiającym tempie na całym świecie. Niezależnie od tego, gdzie położysz palec na ewolucyjnej osi czasu konopi, gdzieś w tle pojawia się kilka niezapomnianych klasycznych odmian.

Klasyczne lub “oldschoolowe” odmiany marihuany początkowo nie były hodowane dla mocy, ale raczej ze względu na egzotyczne smaki i efekty, które cieszyły konsumentów z całego świata. Ponieważ geny tych szczepów podróżowały i rozmnażały się na całym świecie, powstały nowe hybrydy genetyczne, celowo lub nieumyślnie.

Mieszanie i krzyżowanie poszczególnych odmian doprowadziło do eksplozji różnorodności genetycznej, którą dzisiaj widzimy. Ale zanim pojawiły się tysiące nowych szczepów, klasyczne odmiany ustąpiły miejsca nowemu pokoleniu, które wzmacniało ich własne rodowody. “Nowe klasyki” opisane poniżej to szczepy, które wyrosły na fundamentalnej genetyce, takiej jak Haze czy Afghani, aby stworzyć solidne i wyjątkowe potomstwo.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

White Widow

white widow

White Widow zdecydowanie wyróżnia się wśród ikon marihuany. Ta hybryda brazylijskiej odmiany sativa i południowoindyjskiej indyczki uosabia wygląd i zapach tego, co wielu konsumentów uznaje za “klasyczne” konopie indyjskie. Jej uspokajające efekty i ostry ziemisty zapach pozostają w zbiorowej świadomości tych, którym udało się jej spróbować tej odmiany na legalnym rynku.

Kup 3 nasiona White Widow za 34,30zł!

Sour Diesel

sour diesel

Wszyscy zetknęliśmy się z tym charakterystycznym, ostrym aromatem paliwa, pochodzącym z wielu odmian konopi. Linia genetyczna Sour Diesel przez lata dawała ostry, gazowy zapach wielu odmianom i zasadniczo zdefiniowała jeden z wielu archetypicznych atrybutów silnych odmian marihuany.

Kup 3 nasiona Sour Diesel za 70,7zł!

AK-47

ak 47

AK-47 powstał we wczesnych latach 90-tych, łącząc różne genetyki lokalnie rosnących odmian, tworząc wyjątkowy szczep. Dzięki profilowi terpenowemu bogatemu w pinen i kariofilnę, AK-47 zapewnia skupienie, kreatywność i gadatliwość, bez nadmiernej stymulacji

Kup 3 nasiona AK47 za 34,3zł!

Amnesia Haze

amnesia haze

Amnesia Haze wypełniła lukę między starymi i nowymi odmianami konopi. Wyhodowany z genetyki południowoazjatyckiej i jamajskiej z gatunku landrace, ten szczep zaistniał po tym, jak rozprzestrzenił się na całym świecie. Radosny, mocny haj i pieprzny, tropikalny aromat genetyki Haze nadal jest inspiracją dla nowych odmian.

Kup 3 nasiona Amnesia Haze za 66,5zł!

Cheese

cheese

Cheese jest potomkiem kolejnej klasycznej i podstawowej odmiany konopi – Skunk #1. Znany z kwaśnego i świeżego aromatu, Cheese zyskał sławę zyskał pod koniec lat osiemdziesiątych, głównie ze względu na swój zapach, który do złudzenia przypomina śmierdzący ser.

Kup 3 nasiona Cheese za 41,3zł!

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem GanjaFarmer, w którym obecnie obowiązuje promocja -30% na cały asortyment!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować