- Reklama -
Banner

3 na 5 Amerykanów popiera legalizację psychodelików do celów terapeutycznych

Około trzech na pięciu amerykańskich wyborców uważa, że substancje psychodeliczne powinny być zalegalizowane i uregulowane w celu terapeutycznym, a prawie połowa uważa, że posiadanie ich powinno być zdepenalizowane dla celów osobistych – wynika z nowego ogólnokrajowego sondażu.

Centrum Nauki Psychodelików na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (BCSP) przedstawiło główne wyniki swojego pierwszego sondażu na konferencji poświęconej substancjom psychodelicznym w Denver. Wśród występujących na konferencji byli głównie zwolennicy, badacze i gubernator Kolorado, którzy rozmawiali o szybko zmieniającym się krajobrazie polityki w tej dziedzinie.

Sondaż wykazał, że 61 procent zarejestrowanych wyborców w Stanach Zjednoczonych popiera “stworzenie prawnie uregulowanego rynku dla terapeutycznego stosowania substancji psychodelicznych“, w tym 35 procent, które popiera to zdecydowanie. Trzydzieści cztery procent wypowiedziało się przeciwko, a pięć procent nie miało wyrobionego zdania na ten temat.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Dodatkowo, 49 procent respondentów powiedziało, że popiera zniesienie kar kryminalnych za stosowanie i posiadanie roślin i grzybów enteogenicznych do celów osobistych.

Copy of Graphics for Polling news

Na pytanie o model, w którym substancje psychodeliczne musiałyby zostać zatwierdzone przez Federalną Agencję Żywności i Leków (FDA) i przepisywane przez lekarzy, 56 procent odpowiedziało, że popiera ten pomysł, w porównaniu z 38 procentami, które są przeciwnie, i sześcioma procentami, które są niepewne.

Dodatkowo, sondaż pokazał, że niemal cztery piąte Amerykanów (78 procent) jest za “ułatwieniem badania substancji psychodelicznych przez naukowców“.

Jest to pierwszy jasny sondaż na temat tego, co myślą i czują Amerykanie na temat substancji psychodelicznych” – powiedział dyrektor wykonawczy BCSP, Imran Khan, w oświadczeniu prasowym.

Wśród wszystkich uprzedzeń i szumu na temat tych potężnych substancji ważne jest, aby badacze, twórcy polityki i praktycy mogli zrozumieć i odpowiedzieć na nadzieje i obawy społeczeństwa” – powiedział Khan. “Z niecierpliwością czekamy na przedstawienie pełnych wyników sondażu Berkeley na temat substancji psychodelicznych w nadchodzących tygodniach.”

Pełne wyniki sondażu zostaną opublikowane 12 lipca. Do tego czasu nieznane są szczegóły dotyczące metodyki, takie jak liczba respondentów, harmonogram badania i margines błędu, a także podział demograficzny, który może ujawnić trendy związane z wiekiem i przynależnością partyjną.

Podczas gdy istnieje wiele badań pokazujących rosnące poparcie dla reformy prawa dotyczącego marihuany w USA, szczegółowe badania dotyczące substancji psychodelicznych są rzadkie.

Inne ogólnokrajowe badanie przeprowadzone w marcu również wykazało większościowe poparcie dla zezwolenia na uregulowany dostęp do substancji psychodelicznych w celach terapeutycznych i federalnej dekryminalizacji. Jednak poza tymi dwoma przykładami badania dotyczące substancji psychodelicznych było głównie ograniczone do konkretnych regionów, takich jak Kolorado i Waszyngton.

Biorąc pod uwagę, że Denver stał się cztery lata temu pierwszym miastem w USA, które zdepenalizowało grzyby psylocybinowe, konsekwentne poparcie dla reformy jest godne uwagi, a to zainteresowanie znalazło odzwierciedlenie w ogromnym wysiłku na poziomie lokalnym, stanowym i federalnym, aby zmienić przepisy regulujące substancje psychodeliczne.

Konferencja MAPS Psychedelic Science 2023, na której zaprezentowano sondaż Berkeley, podkreśliła również ponadpartyjny charakter ruchu, gdyż zarówno gubernator Kolorado Jared Polis (Demokrata), jak i były gubernator Teksasu Rick Perry (Republikanin) opowiadali się za uregulowanym dostępem do substancji psychodelicznych.

Wyborcy Kolorado zatwierdzili w zeszłym roku inicjatywę dotyczącą legalizacji psychodelików, a Polis podpisał ustawę wdrożeniową dla tej inicjatywy w zeszłym miesiącu. Wyborcy w Oregonie z kolei zalegalizowali usługi związane z psylocybiną w 2020 roku, a stan ten dąży do otwarcia ośrodków, w których dorośli będą mogli otrzymać psychodeliki w nadzorowanym środowisku.

Ale to, co zaczęło się jako ruch depenalizacyjny ograniczony do jednego miasta, szybko rozprzestrzeniło się na cały kraj, aż do Kongresu, gdzie w ubiegłym tygodniu poprawka republikańskiego kongresmena wymagająca przeprowadzenia badań klinicznych nad potencjałem terapeutycznym psychodelików dla członków służby wojskowej została przyjęta przez komitet jako część ustawy o obronie, która musi zostać przyjęta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować