- Reklama -
Banner

2 przeładowane marihuaną statki zatonęły na Oceanie Spokojnym u wybrzeży Kolumbii

Ponad cztery tony marihuany zostały skonfiskowane w zeszłym tygodniu w serii incydentów morskich, podczas których dwa statki obciążone narkotykami zatonęły – powiedziała kolumbijska marynarka wojenna. Łącznie przechwycono trzy jednostki, z czego co najmniej jedna zatonęła podczas próby ucieczki przed statkami marynarki – podała marynarka w oświadczeniu w sobotę.

Według marynarki statki przewoziły marihuanę o wartości około 29 milionów dolarów, a marynarze opublikowali wideo z urzędnikami rozładowującymi paczki z narkotykami.

Kapitan Wilberth Jair Roa Wilches powiedział, że pierwszy incydent miał miejsce, gdy kolumbijski samolot marynarki wojennej zlokalizował łódź pływającą z “wysoką prędkością” w północnej części Pacyfiku. Z powodu złych warunków pogodowych łódź nabrała wody i zatonęła. Urzędnicy uratowali dwie osoby, które znajdowały się na pokładzie, i odzyskali z łodzi około 2265 kilogramów marihuany, powiedziała marynarka.

W drugim incydencie urzędnicy powiedzieli, że wykryli szybki statek na Oceanie Spokojnym. Łódź z dwoma osobami na pokładzie została zatrzymana, a funkcjonariusze powiedzieli, że skonfiskowano około 900 kilogramów marihuany, w ponad 1 000 paczkach.

Kolejny statek przewożący ponad tonę marihuany poszedł na dno

W ostatniej operacji jednostki Pacyficznych Sił Morskich wykryły statek obsadzony przez trzy osoby około 50 mil morskich od wybrzeża Bahía Solano w Kolumbii. Statek “wykonywał manewry ucieczki”, ale nie był w stanie tego dokonać i zatonął – powiedzieli urzędnicy. Funkcjonariusze uratowali trzy osoby z wody i udzielili im pierwszej pomocy. Później odzyskano 46 paczek dryfujących na morzu, zawierających około 1130 kilogramów marihuany – powiedziała marynarka.

Łącznie zatrzymano siedem osób, a skonfiskowano ponad 4 tony marihuany – powiedzieli urzędnicy. Podejrzani usłyszeli szereg zarzutów, w tym handel, produkcję i przewożenie narkotyków.

W ostatnich latach Kolumbia z stara się walczyć z przemytem nie tylko marihuany, ale również kokainy i innych narkotyków. Wciąż jednak pozostaje jednym z głównych producentów kokainy na świecie. Z powodu rosnącego popytu na marihuanę w Stanach Zjednoczonych, Kolumbia stała się również ważnym źródłem dostaw konopi na rynek amerykański.

Prezydent Kolumbii chce zakończyć wojnę z narkotykami

Prezydent Kolumbii jest świadomy tego, że zakazy związane z używaniem substancji psychoaktywnych nie działają, a jedyną metodą zwalczania tego procederu jest legalizacja. W ubiegłym roku na spotkaniu ONZ Prezydent Kolumbii stwierdził, że trwająca 40 lat wojna z narkotykami nie ma sensu.

Wojna z narkotykami trwa 40 lat. Jeśli nie zmienimy kursu, a to potrwa kolejne 40 lat, 2,8 miliona mieszkańców Stanów Zjednoczonych umrze z powodu przedawkowania nielegalnych leków i narkotyków” – powiedział Petro.

Mówiąc o Kolumbii i jej historii wojny z narkotykami, powiedział: „Proponuję wam, jako prezydent jednego z najpiękniejszych i najbardziej krwawych krajów na Ziemi, zakończyć wojnę z narkotykami i tym samym pozwolić naszym ludziom żyć w spokój.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować