Dołącz do nas

Aktualności z Polski

19 milionów Amerykanów zostało aresztowanych za marihuanę

marihuana-ameryka-aresztowania

Nowe badania przeprowadzone przez Johna Gettman z Shenandoah University udowodniły, że pomimo pozytywnej zmianie spospobu myślenia na temat marihuany w opinii publicznej w trakcie ostatniej dekady, liczba aresztowań za marihuanę nadal rosła.

Na pierwszy rzut oka 749825 aresztowań za przestępstwa związane z marihuaną w Stanach Zjednoczonych w 2012r. wygląda na liczbę mniejszą od 872720 aresztowań w 2007 roku.

W 2012r., marihuana stanowiła prawie połowę (48,3%) wszystkich aresztowań narkotykowych w całym kraju. 750 000 aresztowań w 365 dni stanowi wzrost o 110% od 1991 roku. W Wisconsin, Wyoming, New Hampshire i Nebrasce marihuana stanowiła około dwóch trzecich wszystkich zatrzymań nakotykowych.


Badania stwierdzają, że mimo tych oszałamiających liczb (19 milionów aresztowań za marihuanę od 1981r.), marihuana jest “nadal powszechnie stosowana, nie jest postrzegana jako ryzykowna przez większość ludności, a jest powszechnie dostępna. Ogromne różnice między opiniami i używaniem marihuany a liczbą aresztowań pokazują, dlaczego zakaz używania i posiadania marihuany nie jest opłacalną polityką narkotykową

Niedawno New York Times wyraził poparcie dla legalizacji marihuany twierdząc, że trzeba być ślepym lub szalonym aby twierdzić, że zakaz marihuany rzeczywiście działa.

Wnioski płynące z raportu stwierdzają, że zakaz marihuany był kuriozalny i osiągnął bezprecedensowy poziom, podczas gdy wielu funkcjonariuszy organów ścigania i ich przedstawiciele nadal sprzeciwiają się reformom prawa marihuany.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne